Elektryczny Fiat 500E dla warszawianki. Ponad 50 tys. osób wzięło udział w trzeciej edycji loterii PIT
Warszawa nagrodziła osoby, które zdecydowały się rozliczyć swój podatek dochodowy właśnie w stolicy. W piątek, 5 września, na dziedzińcu Ratusza wręczono nagrody w trzeciej edycji loterii „Płać PIT w Warszawie”. W tym roku w zabawie wzięło udział ponad 50 tys. mieszkańców, a główną nagrodę – elektrycznego Fiata 500E – odebrała pani Izabela.
Nie mogę w to uwierzyć. To mój pierwszy udział w loterii i od razu taki finał. Bardzo się cieszę! – mówiła tuż po odebraniu kluczyków do swojego nowego auta.
Rowerami i kartami miejskimi też można było wygrać
Samochód elektryczny to niejedyna nagroda, którą przygotowało miasto. Wśród laureatów znalazły się osoby, które zdobyły:
-
2 rowery cargo Triobike Hafnia,
-
5 rowerów elektrycznych ECOBIKE X-Cross,
-
50 Warszawskich Kart Miejskich ZTM.
Spośród wszystkich zgłoszeń blisko 6 tysięcy pochodziło od osób, które po raz pierwszy zdecydowały się rozliczyć PIT w Warszawie.
Dlaczego miasto walczy o podatników
Dla warszawskiego budżetu podatki mieszkańców to kluczowe źródło finansowania. Wpływy z PIT stanowią aż 47% miejskiego budżetu – w tym roku to ponad 12 miliardów złotych. Pieniądze te trafiają m.in. na rozwój transportu publicznego, budowę nowych szkół, modernizację ulic, wsparcie kultury czy ochronę zdrowia.
– Kiedy rozliczamy PIT w miejscu, w którym mieszkamy i korzystamy z miejskich usług, pomagamy finansować rozwój stolicy. To konkretne inwestycje i usługi, które wracają do mieszkańców – podkreślają przedstawiciele warszawskiego Ratusza.
Loteria, która buduje świadomość
Tegoroczna edycja loterii trwała od 15 stycznia do 31 maja. Urzędnicy przyznają, że akcja nie jest jedynie zabawą z nagrodami, ale przede wszystkim skutecznym narzędziem edukacji i budowania więzi z miastem.
Warszawa od lat rośnie i przyciąga nowych mieszkańców, ale nie wszyscy decydują się rozliczać tu podatki. Loteria ma to zmienić – pokazując, że każdy zgłoszony PIT to realne wsparcie dla miejskiej kasy.
– Chcemy, żeby mieszkańcy wiedzieli, że ich pieniądze zostają w Warszawie i pracują na rzecz usług, z których sami korzystają. Ta akcja to przypomnienie, że wspólnie możemy rozwijać nasze miasto – zaznaczają urzędnicy.
Trzecia edycja loterii zakończyła się rekordową frekwencją. Ponad 50 tys. zgłoszeń pokazuje, że warszawiacy coraz chętniej biorą sprawy miasta w swoje ręce – i dosłownie wypełniają budżet stolicy.












![[Recenzja] "Niespodziewany gość"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8f0a125254c36f06c77fd499122e4c61885b69dd.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b8148235a005d9e9699a0ab3c645f9e18aa3cf08.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e426682360a326a61cfead699e655d0a5c2cb867.jpeg)














