mobile
REKLAMA

GAZ-SYSTEM angażuje się w powstanie zielonych obszarów na Białołęce

Spółka sfinansuje koszty nasadzeń do wysokości 659 800 zł netto w powstającym Parku Żerańskim. Na terenie parku planuje się posadzenie około 471 drzew parkowych oraz prawie 11 tysięcy szt. krzewów. Są to kolejne działania spółki realizowane w tej części Białołęki. Ostateczne efekty prac będzie można zobaczyć w I kwartale 2025 roku

Informacja prasowa
GAZ-SYSTEM angażuje się w powstanie zielonych obszarów na Białołęce

Nad Kanałem Żerańskim powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców Warszawy. Na podstawie podpisanego w ubiegłym roku porozumienia pomiędzy GAZ-SYSTEM a Zarządem Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy spółka pokryje koszty planowanych tam nasadzeń kilkuset drzew i tysięcy krzewów. Zaangażowanie GAZ-SYSTEM w ten projekt pozwoli na odtworzenie zieleni usuniętej podczas budowy gazociągu przyłączeniowego do Elektrociepłowni na Żeraniu. Nasadzenia zostaną zrealizowane wzdłuż kanału na odcinku od ulicy Modlińskiej do ulicy Płochocińskiej w Warszawie – zakończenie prac nastąpi w I kwartale 2025 roku. W trakcie trwania wspomnianej inwestycji i tuż po jej oddaniu do użytkowania spółka sfinansowała posadzenie 715 drzew w standardzie parkowym i 43 100 drzew w standardzie leśnym w tej okolicy.

Realizacja podpisanego porozumienia finalizuje, wynikający z inwestycji gazowej na Żeraniu, proces kompensacji zieleni. Suma poniesionych dotychczas przez GAZ-SYSTEM kosztów na te działania przekroczyła już 1,3 mln zł.

Kolejne działania spółki na rzecz przyrody dla Warszawy i okolic

GAZ-SYSTEM, zgodnie z realizowaną strategią odpowiedzialności społecznej, podejmuje działania proekologiczne na trasie prowadzonych inwestycji. Te cele towarzyszą m.in. realizowanej obecnie budowie Gazociągu Warszawskiego.

Już w trakcie projektowania trasy Gazociągu Warszawskiego spółka podjęła wiele czynności zmniejszających wpływ realizacji inwestycji na środowisko i pozwalających ograniczyć wycinkę drzew o ok. 30%. Łączne dodatkowe nakłady finansowe ponoszone przez GAZ-SYSTEM w celu ochrony miejsc cennych przyrodniczo to ok. 36 mln zł.

W ramach realizacji inwestycji, spółka podpisała już porozumienia na posadzenie około 246 drzew w standardzie parkowym na terenie trzech warszawskich dzielnic – Białołęka, Bielany i Bemowo oraz 210 drzew na terenie Gminy Stare Babice. GAZ-SYSTEM sfinansował także posadzenie 21 tysięcy sadzonek na terenie Kompleksu Leśnego Bemowo oraz 28 tysięcy sadzonek na terenie Nadleśnictwa Jabłonna.

Gazociąg Warszawski jest strategicznym projektem infrastrukturalnym dla stolicy i gmin ościennych. Inwestycja ta pozwoli na zwiększenie dostępu do gazu ziemnego zarówno dla odbiorców przemysłowych, jak i dystrybucyjnych, odpowiadając na rosnące potrzeby komunalno-bytowe mieszkańców aglomeracji warszawskiej.

Podobnie jak w przypadku funkcjonującego już gazociągu do Elektrociepłowni Żerań, dzięki budowie Gazociągu Warszawskiego ograniczona zostanie emisja szkodliwych substancji, co wpłynie na poprawę jakości powietrza w stolicy. Nowa infrastruktura przesyłowa zostanie oddana do eksploatacji w 2025 r.

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda