mobile

Gdzie na burgery w Warszawie? Przedstawiamy ranking!

Wypad na burgera to zawsze dobry pomysł. Trudno jednak zdecydować do jakiej burgerowni się wybrać lub skąd burgera zamówić. Postanowiliśmy to dla Was sprawdzić. Przedstawiamy nasz ranking lokali gastronomicznych, które serwują najsmaczniejsze burgery w Warszawie.

 

Redakcja/ fot. pixabay
Gdzie na burgery w Warszawie? Przedstawiamy ranking!

Ze względu na ograniczoną pojemność naszych żołądków sprawdziliśmy i sklasyfikowaliśmy jedenaście burgerowni. Pod lupę wzięliśmy dwa rodzaje burgerów- klasyczne i polecane przez szefa kuchni. Nasza ośmioosobowa komisja w skali od jednego do sześciu oceniła ich estetykę, zapach, smak mięsa, bułki i dodatków. Jak wypadły sprawdzane przez nas lokale gastronomiczne? Przeczytajcie!

Na pierwszym miejscu obu naszych tabel znalazła się burgerownia „Przystanek Ogień i Dym”. To lokal znajdujący się w dzielnicy Ursus przy ulicy Ryżowej 48. Burgery zachwyciły nas zapachem, ilością dodatków i świetnie przyprawionym mięsem. Nie można odmówić im też doskonałej prezencji. Zwróciliśmy też uwagę na wagę mięsa- nasz zwycięzca serwuje 180 gramów wołowiny w każdym burgerze. Klasyczny burger w ich menu to koszt 18 złotych, natomiast ten polecany przez szefa- 24 zł. Niestety- dostawę oferują tylko w obrębie 5 km od lokalu. Zamówienie złożyć można przez telefon oraz za pośrednictwem messengera.

Na drugim miejscu rankingu burgerów klasycznych uplasowała się „Dobra Buła”, równocześnie zajmując siódme miejsce w tabeli burgerów szefa kuchni. Lokal znajduje się na Bemowie przy ulicy Lencewicza 2A. Tej burgerowni trzeba przyznać, że rzeczywiście serwuje dobrą, wypieczoną bułę, a w niej 175 gramów mięsa. Koszt standardowego burgera to 19 zł, natomiast polecanego przez szefa kuchni Bekon Burgera- 22 zł. Cena dostawy zależna jest od odległości- przy 2 km to 5 zł, przy większej odległości odpowiednio więcej. Zamówienie składa się przez internet.

Trzecie miejsce w obu tabelach należy do „Pokątna bistro” na Bielanach przy ulicy Wrzeciono 2. Restauracja nasze serca podbiła zapachem i dobrze wysmażonym mięsem, którego było aż 200 gramów. Klasyczny burger kosztował nas 24 zł, natomiast ten z bekonem- 28 zł. Dość wysoką cenę zrekompensował nam koszt dostawy- zapłaciliśmy jedynie 5 zł. Zamówienie złożyliśmy telefonicznie.

„Bike Bistro” to czwarty punkt w tabeli burgerów klasycznych i drugi w tabeli burgerów polecanych przez szefa kuchni. To mokotowski lokal przy ulicy Powsińskiej 106. Oferuje 165 gramów mięsa w jednej kanapce. W tym przypadku, oprócz smaku, zachwyciło nas samo przygotowanie zamówienia- dostaliśmy je zapakowane w ładne, solidne pudełka. Na plus zaskoczyło nas też połączenie mięsa z krewetkami i doskonale dobrany sos w burgerze firmowym. Koszt: 20 zł- burger klasyczny; 30 zł- burger firmowy. Niestety, dowóz możliwy jest tylko do 3 km. Zamówienie składa się telefonicznie.

Na piątym miejscu obu rankingów uplasował się „New York Burger” z dzielnicy Wola przy ulicy Okopowej 33. Zaskoczeniem była dla nas ilość mięsa- restauracja serwuje aż 220 gramów wołowiny. To propozycja w rozsądnej cenie- za klasycznego burgera zapłaciliśmy 17 zł, natomiast za firmowego- 23 zł. Dostawa to koszt 6 zł, a zamówienie można złożyć zarówno telefonicznie, jak i przez messenger. W ramach promocji otrzymaliśmy też bon o wartości 10 zł do wykorzystania przy zamówieniu przez portal pyszne.pl.

Szóste miejsce w tabeli burgerów klasycznych należy do „Burgerowni”, która w rankingu burgerów polecanych przez szefa kuchni jest punktem numer cztery.To lokal przy ulicy Krasińskiego 24. Burgery serwowane przez lokal przy ulicy Krasińskiego 24 są nietypowe - 180 gramów mięsa serwowane jest w picie, a nie bułce. Koszt klasyka to 20 zł, natomiast drugiej propozycji – 22 zł. Zamówienie złożyliśmy przez portal royalmenu.pl. Dowóz kosztował nas 13 zł.

„Burgery Nocą” to siódma pozycja w rankingu klasyków i dziesiąta w rankingu burgerów polecanych przez szefa kuchni. Burgerownia mieszcząca się przy ulicy Nieszawskiej 4 serwuje 200 gramów mięsa w cenie 23 zł (klasyk)/27 zł („szefa kuchni”). Jak sama nazwa wskazuje, burgerownia ta, to smaczna opcja na nocny głód. Zamówienie składa się telefonicznie.

Ósme i jednocześnie jedenaste miejsce zajął „Taste Burger” mieszczący się przy ulicy Przyczółkowej 400. To 150 gramów wołowiny w cenie 23-25 złotych. Zamówienie można złożyć online na stronie lokalu. Niestety – dowóz możliwy jest tylko w niedalekiej okolicy restauracji.

„Bydło i Powidło” z ulicy Kolejowej 47 uplasowało się na dziewiątym i jednocześnie szóstym miejscu. Lokal proponuje nam 200 gramów mięsa w połączeniu z sosem z powideł. Stopień wypieczenia mięsa dobierany jest wedle uznania klienta. To dosyć drogie burgery – za klasyka zapłaciliśmy 24 zł, natomiast za burgera polecanego przez szefa kuchni – 31 zł. Dostawa kosztowała nas 16 zł.

Dziesiąte miejsce wśród klasyków i ósme wśród burgerów polecanych przez szefa zajmuje „Teddy's Burger” mieszczący się przy ulicy Malczewskiego42B/2. Restauracja oferuje 170 gramów wołowiny. Burger z tego lokalu zaskoczył nas lekko słodką bułką. Za klasyka zapłaciliśmy 22 zł, za burgera polecanego przez szefa kuchni – 26 zł. Zamówienie złożyliśmy telefonicznie, ale można zamawiać również za pośrednictwem portalu pizzportal.pl oraz pyszne.pl.

„Po byku” zamyka nasz ranking burgerów klasycznych, jednocześnie uplasowując się na dziewiątym miejscu tabeli burgerów polecanych przez szefa kuchni. Lokal z ulicy Gdańskiej 1 zaserwował nam 185 gramów średnio wypieczonego mięsa. Koszt klasycznego burgera to 25 zł, natomiast burgera z serem, który został nam polecony – 26 zł. Zamówienie złożyliśmy za pomocą portalu pyszne.pl, dzięki czemu dostaliśmy bon o wartości 20 zł do wykorzystania przy następnym zamówieniu. Za dostawę, która została zrealizowana w ciągu zaledwie 35 minut, zapłaciliśmy tylko 6 zł.

Burgerownie w Warszawie trzymają naprawdę wysoki poziom. Burger coraz mniej ma wspólnego z fast foodem sprzed kilku lat. Teraz rządzi świeże mięso i warzywa w dobrze wypieczonej bułce. Warto spróbować tego amerykańskiego przysmaku w polskiej odsłonie. Smacznego!

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda