mobile
REKLAMA

Gdzie na pierogi w Warszawie? Przedstawiamy ranking!

Na słodko - z owocami lub serem, albo na słono - z mięsem, z kapustą i grzybami czy ruskie. Pierogi to potrawa, która na polskich stołach gości od wieków. Postanowiliśmy sprawdzić, które z warszawskich lokali gastronomicznych to mączne, tradycyjne danie przyrządza najlepiej.

Redakcja/ fot. pixabay.com
Gdzie na pierogi w Warszawie? Przedstawiamy ranking!

Pod lupę wzięliśmy dwa rodzaje pierogów- wigilijne pierogi z kapustą i grzybami oraz z farszem mięsnym. W skali od 1 do 10 ocenialiśmy ich wygląd, zapach, ciasto, farsz, a nawet okrasę. Ze względu na to, że wybraliśmy opcję zamówienia na wynos, naszej uwadze nie umknęły także takie szczegóły, jak opakowanie czy czas dostawy. Jak wypadły sprawdzane przez nas lokale gastronomiczne? Przedstawiamy pierwszą ósemkę!

Pierwsze miejsce w obu kategoriach należy bezsprzecznie do pierogarni Zdrowo nadziane. To restauracja mieszcząca się przy ulicy Dobrej 56/66 w podziemiach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Pierogi, które serwują, są bardzo duże i obficie wypełnione farszem. Ogromnym plusem jest to, że restauracja do pierogów dodaje okrasę oraz śmietanę w oddzielnym opakowaniu.Cena za jednego pieroga z mięsem to 2,29 zł, natomiast za wersję z kapustą i grzybami- 2,12zł. Należy jednak pamiętać, że Zdrowo nadziane są rzeczywiście suto nadziane. Pierogi z mięsem dostały od nas 8,67 punktów, zaś wigilijne- 8,75. Minusem jest brak opcji dostawy.

Tuż za naszymi zwycięzcami uplasował się Zapiecek. Tej pierogarni nie trzeba nikomu przedstawiać. W Warszawie ma kilka lokali. Oprócz smaku, urzekło nas solidne opakowanie, które doskonale trzymało temperaturę. Łatwo też było rozpoznać, który rodzaj pierogów mamy przed sobą dzięki nadrukowi na wieczku. Cena za jedną sztukę to 2,30 zł. Pierogi z mięsem z tego lokalu otrzymały od nas 8,39 punktów, a te z kapustą i grzybami- 8,69.

Trzecie miejsce w naszym rankingu pierogów z mięsem zajął Przystanek pierożkowo. To lokal na Starym Mokotowie. Ich specjały oczarowały nas starannym wykonaniem i pięknym zapachem. Smakował nam zarówno farsz, jak i ciasto. Wersja z mięsem otrzymała od nas 8,34 punktów, natomiast z kapustą i grzybami- 7,37, plasując się na piątym miejscu. Cena za sztukę to 2,16 zł. Niestety, zamówić pierogi można tylko za pośrednictwem aplikacji Ubereats, co dla niektórych może być minusem.

Pierogi z pieca to czwarty punkt w naszej tabeli mięsnych pierogów. Lokal znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich 124. Zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie- czekaliśmy zaledwie 30 minut. Zachwyciły nas zapachem i smakiem ciasta, uzyskując 8,18 punktów. W rankingu pierogów z kapustą i grzybami propozycja restauracji Pierogi z pieca uplasowała się na miejscu trzecim, zdobywając 7,98 punktów. Naszą uwagę przykuł szczególnie smak farszu- był nietypowy, bo delikatnie słodki. Cena za jednego pieroga to 1,85 zł.

Piąte miejsce w rankingu pierogów mięsnych i jednocześnie czwarte w rankingu pierogów wigilijnych zdobyła Pierogarnia „Pobite Gary”. Przyznaliśmy im odpowiednio 7,63 i 7,41 punktów. Lokal znajduje się przy ulicy Woronicza 30. Szczególnie do gustu przypadło nam w tej propozycji ciasto. Cena za jedną sztukę to 1,50 zł. Niestety, pierogarnia ta nie oferują dostawy.

Kraina pierogów to szósty punkt na liście pierogów z mięsem i siódmy na liście pierogów z kapustą i grzybami. Lokal ten znajdziemy przy alei Jana Pawła II 61. Nasze serca zdobyli zapachem i farszem. Otrzymali od nas 6,58 i 6,52 punktów. Ich cena to 0,92 zł za sztukę. Minusem jest czas oczekiwania na zamówienie, które w naszym przypadku wyniosło 1,5 godziny i koszt dostawy. To aż 10 zł za dowóz w obrębie 5 km.

Nasza Jadalnia, lokal znajdujący się na Wilanowie przy ulicy Branickiego 14, zajął siódme miejsce w rankingu pierogów z mięsem, zdobywając 6,39 punktów. Z wynikiem 6,65 uplasował się natomiast na miejscu szóstym w zestawieniu pierogów wigilijnych. Nasze serca pierogi te zdobyły dzięki farszowi i okrasie. Cena za jedną sztukę to 2,42 zł. Niestety, jeśli chcemy zamówić z dostawą do domu, musimy skorzystać z aplikacji Ubereats.

Ostatni wyróżniony przez nas lokal to Baza Smaków przy ulicy Kasprowicza 103A. Za oba rodzaje pierogów przyznaliśmy im 5,76 punktów. Zaskoczyło nas nietypowe połączenie słonego farszu ze słodkim ciastem. Baza Smaków uplasowałaby się zapewne wyżej, gdyby pierogi były okraszone. Cena za sztukę to 1,25 zł.

Zamówienie tego tradycyjnego dania z lokali, które specjalizują się w tym rodzaju kuchni, to świetna alternatywa dla pierogów przygotowywanych samodzielnie we własnym domu. To oszczędność czasu i energii, a wiele pierogarni oferuje danie równie smaczne, jak te, które przygotowujemy własnymi siłami.

 

 

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda