mobile
REKLAMA

Gołoledź w Warszawie – pługoposypywarki pracują od rana

To już 39 akcja miejskich ekip w tym sezonie zimowym. Śnieg i marznący deszcz ze śniegiem padają w Warszawie od godzin porannych – w związku z tym służby oczyszczania miasta prowadzą intensywne działania na ulicach i chodnikach

inf. prasowa
Gołoledź w Warszawie – pługoposypywarki pracują od rana

- Od samego rana sprawdzamy prognozy oraz sytuację na ulicach w Warszawie. Przed południem na ulice wyjechało 170 pługoposypywarek, które zadbały o najważniejsze miejsca – mosty, wiadukty czy strome ulice. Apeluję do kierowców i pieszych, aby zachowali dziś szczególną ostrożność. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa proszę też zarządców pozostałych terenów o pilne działania na chodnikach i ulicach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

 

W związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi o opadach marznącego deszczu, warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta wysłał przed południem 170 posypywarek na te ulice, którymi kursują miejskie autobusy. W pierwszej kolejności akcją objęte zostały tak zwane niebezpieczne odcinki, czyli mosty, wiadukty i strome ulice. Następnie posypywaniem objęto pozostałe z 1500 km ulic, którymi kursuje komunikacja miejska.

 

Równolegle bezpieczeństwem terenów dla pieszych zajęli się pracownicy ZOM. W sumie do posypania piachem mają 3,4 mln m2 powierzchni, w tym przystanki transportu publicznego.

 

Przez cały czas otrzymujemy sygnały o miejscach, w których robi się ślisko, dlatego apelujemy do pozostałych zarządców terenów o podjęcie pilnych działań, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych.

 

Według zapowiedzi meteorologów podobnych warunków pogodowych możemy się spodziewać w najbliższych dniach. Dodatnia temperatura w dzień, roztapianie się śniegu i spadek temperatury do 0°C i niżej, będą powodowały zamarzanie wilgoci na ulicach i chodnikach.

 

Priorytet dla odśnieżania jezdni

Kierowców prosimy o przepuszczanie pojazdów służb oczyszczania miasta - pozwoli to na bezpieczne odśnieżanie i posypywanie jezdni. Ze względów bezpieczeństwa apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności. Kierowcy powinni też zwrócić szczególną uwagę na pojazdy komunikacji miejskiej.

 

Uwaga na śnieg na dachach i sople

W związku z występującymi opadami śniegu przypominamy też właścicielom, ale także zarządcom nieruchomości, o obowiązku usuwania z dachów śniegu, sopli oraz nawisów śnieżnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny. Mieszkańcy mogą zgłaszać potrzebę interwencji do Straży Miejskiej m.st. Warszawy na telefon alarmowy 986.

 

W trwającym sezonie zimowym Zarząd Oczyszczania Miasta 39 razy wysyłał posypywarki do działań na ulicach Warszawy. O tej samej porze w zeszłym roku takich wyjazdów było 11, a dwie zimy temu – 40. Służby oczyszczania miasta są w gotowości od połowy października do końca sezonu zimowego.

 

Aktualne informacje o zimowych działaniach służb oczyszczania można znaleźć na stronie Zarządu Oczyszczania Miasta i profilu na Facebooku.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda