mobile
REKLAMA

Grzegorz Kuca burmistrzem Bemowa

Na wczorajszej sesji Rady Dzielnicy Bemowo wybrany został Zarząd Dzielnicy. Nowym burmistrzem został dobrze znany w tej części Warszawy – Grzegorz Kuca, który zastąpił na tym stanowisku Urszulę Kierzkowską.

Marcin Kalicki
Grzegorz Kuca burmistrzem Bemowa

Radę Dzielnicy Bemowo w nowej kadencji tworzy 25 radnych. Aż 18 z nich to przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Swoich przedstawicieli mają także dwa inne komitety. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało pięć mandatów, a Komitet Wyborczy Wyborców Sylwestrzak Oborski Wybieramy Bemowo – Polska 2050 – dwa.

Na wczorajszej sesji rządząca w dzielnicy Koalicja Obywatelska wybrała Zarząd. Burmistrzem został Grzegorz Kuca, który w ostatniej kadencji pełnił funkcję włodarza Białołęki, a wcześniej był wiceburmistrzem Bemowa.

Bardzo dziękuję szanowni państwo radni za to zaufanie. Jest to dla mnie wielki zaszczyt i nobilitacja praca dla mieszkańców Bemowa i Warszawy. Deklaruję pełną współpracę i zapraszam do kontaktu do pracy na rzecz naszych mieszkańców – powiedział krótko burmistrz Grzegorz Kuca.

Następnie radni w tajnym głosowaniu wybrali zastępców burmistrza. W skład Zarządu Dzielnicy Bemowo weszli dotychczasowi wiceburmistrzowie: Maciej Wójtowicz, Jakub Gręziak i Karol Sobociński oraz Michał Przybylski – Naczelnik Wydziału Promocji i Sportu dla Dzielnicy Białołęka.

/Marcin Kalicki/

Fot. UD Bemowo

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda