mobile
REKLAMA

Handlowe ulice Pragi – konsultacje społeczne

Jakich usług na Pradze brakuje, a jakich jest za dużo? Co powinno powstać w niewynajętych lokalach – sklep, kawiarnia, a może księgarnia? Zapraszamy warszawiaków do włączenia się w tworzenie koncepcji handlowych ulic Pragi.

Informacja prasowa
Handlowe ulice Pragi – konsultacje społeczne

Przypomnijmy, powstaje koncepcja zarządzania lokalami usługowymi na praskich ulicach. Ponad 600 lokali na Starej i Nowej Pradze, przy Dworcu Wschodnim oraz na Kamionku ma szansę wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę handlową prawobrzeżnej Warszawy. - To kolejny projekt w ramach rewitalizacji. Celem nowego przedsięwzięcia jest prowadzenie zrównoważonej polityki lokalowej, w tym położenie nacisku na różnorodność najemców – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Koncepcja handlowych ulic Pragi

Kluczowe elementy opracowania to: analiza stanu obecnego sektora handlu, procedur najmu oraz właśnie konsultacje społeczne. Koncepcja będzie zawierać rekomendacje dotyczące zestawu branż i funkcji najemców z uwzględnieniem ich różnorodności (tenant-mix), a także rekomendacje, dzięki którym poprawią się warunki przedsiębiorcom już teraz działającym na Pradze. Chodzi o mikro i małe przedsiębiorstwa, zwłaszcza te prowadzące działalność o dużej wartości społecznej lub kulturowej, a także o podmioty sektora pozarządowego i ekonomii społecznej. Zmiany wynikające z opracowanej koncepcji gospodarowania lokali będą wprowadzane stopniowo i nie będą powodowały rozwiązania dotychczasowych umów najmu lokali.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Opinie można wyrazić odwiedzając punkty konsultacyjne, biorąc udział w warsztatach, wypełniając geoankietę oraz przez formularz elektoniczny.

Punkty konsultacyjne

Działają od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 20.00, w soboty w godz. 10.00 -14.00: 

  • - 17 maja (czwartek) i 19 maja (sobota) - lokal przy Grochowskiej 322 (Kamionek)
  • - 18 maja (piątek) i 19 maja (sobota) - Klub Sąsiada przy ul. Skaryszewskiej 10 (rejon Dw. Wschodniego)
  • - 24 maja (czwartek) i 26 maja (sobota) - Czytelnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 (Stara Praga)
  • - 25 maja (piątek) i 26 maja (sobota) - lokal przy ul. Wileńskiej 31 (Nowa Praga).

Spotkania (zawsze w godz. 18.00 - 20.00), na których porozmawiamy o potrzebnych zmianach w zakresie obecnie dostępnych usług, a także wyzwaniach związanych z prowadzeniem działalności:

  • - 4 czerwca (poniedziałek) - Dzielnicowe Biuro Finansów i Oświaty (DBFO) przy ul. Grochowskiej 262 (Kamionek)
  • - 5 czerwca (wtorek)  - Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 (Stara Praga)
  • - 6 czerwca (środa) - Towarzystwo Przyjaciół Pragi przy ul. Stalowej 28/1 (Nowa Praga)
  • - 7 czerwca (czwartek) - LO im. gen. J. Jasińskiego przy ul. Grochowskiej 346/348 (rejon Dw. Wschodniego).

Od początku maja na ulicach Pragi można spotkać ankieterów, którzy pytają o usługi zlokalizowane w okolicy. Ankieterzy odwiedzają także poszczególne lokale użytkowe. Zachęcamy do rozmowy z nimi.

Zapraszamy również do wypełnienia geoankiety, która pozwala na udzielanie odpowiedzi i zaznaczenie ich na mapie. Uwagi, sugestie można również wysłać przy pomocy formularza elektronicznego.

Realizujemy program rewitalizacji

Zamiany na tym obszarze zachodzą już od 11 lat. Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Kreatywności Targowa, zmodernizowany Teatr Powszechny i Teatr Rampa, Stadion Narodowy, węzły komunikacyjne, a przede wszystkim II linia metra dały impuls do zmian w tej części miasta. Od 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku. Na ten cel do 2022 roku ratusz przeznaczy 1,4 mld zł. Trwa rozbudowa II linii metra o kolejne stacje.

Wizualizacja: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda