Hit dla Legionovii

Młode siatkarki UMKS MOS Wola II Warszawa rozegrały kolejne spotkanie w ramach Mazowieckiej I Ligi Juniorek. Tym razem ich rywalem była zawsze groźna ekipa LTS Legionovii II Legionowo.

Za każdym razem, gdy grają ze sobą te dwa zespoły kibice mogą liczyć na dobrą siatkówkę i wielkie emocje. Nie inaczej było i tym razem. Początek spotkania to bardzo wyrównana gra. Do stanu 13:13 żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi na kilka punktów. Od tego momentu podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka zostały zatrzymane kilkukrotnie przez dobrze blokujące Legionovii. Zdobytą przewagę zespół LTS-u utrzymał do końca seta pokonując gospodynie 25:19.

Druga partia przez całą jej długość stała pod znakiem lepszej skuteczności gości. Siatkarki z Legionowa skuteczniej atakowały dzięki czemu wywalczyły sobie przewagę. Choć kilkukrotnie w barwach UMKS MOS z solidnej strony pokazały się Oliwia Kosieradzka, Julia Wydmańska czy Emilia Kaczmarzyk to było to za mało na dobrze dysponowane siatkarki LTS-u.

Trzeci set przypominał nieco pierwszą partię. Początkowa jego część ponownie toczyła się punkt za punkt do stanu 13:13. Tym razem to siatkarki z Warszawy przejęły inicjatywę i to one skutecznie prowadziły grę. Na uwagę w tej części meczu zasługuje postawa duetu Julia Kabala - Martyna Pacuszka, które świetnie blokowały ataki rywalek.

O czwartej partii zawodniczki z Woli powinny jak najszybciej zapomnieć. Popełnionych kilka błędów własnych na początku seta zadecydowało o tym, że Legionovia objęła prowadzenie najpierw 6:2, a później 16:9. Tak wypracowanej przewagi nie można było roztrwonić. Ostatecznie warszawianki odrobiły kilka punktów, ale zwycięstwo tej partii oraz całego meczu przypadło zawodniczkom gości.

UMKS MOS Wola II Warszawa - LTS Legionovia II Legionowo 1:3 (19:25, 19:25, 25:21, 21:25)

Skład UMKS MOS Wola: Karolina Waligóra, Julia Wydmańska, Maja Kaczmarczyk, Emilia Kaczmarzyk, Oliwia Kosieradzka, Julia Kabala, Martyna Rozwadowska, Gariela Rakus, Maria Butryn, Ewa Kwiatkowska, Wiktoria Lipka, Martyna Pacuszka, Zuzanna Dygdoń, Patrycja Bąk.

- Wyszłyśmy zdeterminowane i wiedziałyśmy, że możemy ten mecz wygrać. Niestety z nie małą pomocą sędziów, przegrałyśmy to spotkanie. Na pewno wiemy nad jakimi elementami musimy pracować. Mam nadzieję, że następne mecze będą na naszą korzyść - powiedziała po meczu Gabriela Rakus, siatkarka wolskiej ekipy.

Kolejne spotkanie siatkarki UMKS MOS Wola II Warszawa rozegrają już w poniedziałek, 19 listopada. W hali sportowej "Koło" przy ul. Obozowej 60 w derbach Woli zmierzą się z UKS Esperanto.