mobile
REKLAMA

Hutnik Warszawa awansował do IV ligi!

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek piłkarze Hutnika Warszawa zapewnili sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W przyszłym sezonie „Duma Bielan” zagra w IV lidze.

Marcin Kalicki
Hutnik Warszawa awansował do IV ligi!

W dotychczasowych dwudziestu siedmiu meczach ligi okręgowej grupy Warszawa I Hutnik zgromadził aż siedemdziesiąt dwa punkty. W trakcie sezonu drużyna z Bielan wielokrotnie pokazywała, że jest faworytem rozgrywek pewnie wygrywając m.in. z: Agape Białołęka 6:2, SRT Halinów 8:2, Olimpią Warszawa 8:0, Sokołem Serock 6:2, dwukrotnie z Błyskawicą Warszawa po 7:0, Bobrem Tłuszcz 4:0, Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki 9:0 czy też Wisłą Maciejowice 6:0.

Dzięki wygranej w ostatniej kolejce 3:0 z rezerwami Bugu Wyszków zawodnicy „Dumy Bielan” zapewnili sobie awans na trzy spotkania przed końcem rozgrywek. Pomimo zapewnionego pierwszego miejsca w lidze stołeczni piłkarze zapowiadają, że będą walczyli do końca o poprawienie statystyk. Hutnik w tym sezonie zmierzy się jeszcze na własnym stadionie z Unią Warszawa (9 czerwca), a z Escolą Varsovia Warszawa (30 maja) i Victorią II Sulejówek (16 czerwca) w meczach wyjazdowych.

Specjalnie dla Informatora Stolicy obecny sezon podsumowali piłkarze „Dumy Bielan” wskazując jednocześnie czym jest dla nich awans do IV ligi. – Mogę powiedzieć, że obecny sezon pokazał jak ciężko trenowaliśmy w okresie przygotowawczym oraz pokazał charakter drużyny. Zostały jeszcze trzy mecze do zakończenia, ale nie mamy zamiaru ich odpuścić i chcemy pokazać ze nie awansowaliśmy przypadkiem. Dla mnie osobiście awans to duża rzecz, ponieważ jest to mój pierwszy wywalczony awans w seniorskiej lidze z czego jestem dumny. Mam nadzieję, że w IV lidze pójdzie nam równie dobrze jak teraz – mówi pomocnik Hubert Banaszczuk.

– Uważam, że jest to dla nas bardzo udany sezon. Od początku rozgrywek realizujemy swoje mniejsze cele wygrywając mecz za meczem, dzięki czemu, już w sobotę mogliśmy światować awans do IV ligi. Awans dla mnie jest w pewnymi sensie możliwością zmazania plamy z zeszłego sezonu, kiedy to spadliśmy z ligi. Chcieliśmy walczyć o III ligę, niestety zakończyliśmy sezon spadkiem. Na szczęście udało nam się zmazać tą plamę już kolejnym sezonie – oświadczył Łukasz Szala, napastnik „Dumy Bielan”.

Bramkarz Kacper Winiarek, który do zespołu Hutnika dołączył zimą z III-ligowego Ursusa Warszawa, tak oto widział ostatnie miesiące. – Wiedzieliśmy o co gramy. Każdy przeciwnik próbował urwać nam punkty, bo do każdego spotkania podchodziliśmy jaka faworyci. Ale z pełnym zaangażowaniem zrealizowaliśmy cel jakim był awans do IV ligi. Dla mnie awans jest czymś wielkim, nie ważne z jakiego szczebla rozgrywkowego do którego, ważne, że zrobiło się go z super drużyną i sztabem szkoleniowym. Awans to znakomity moment, który pamięta się na całe życie. Z uwagi na to ze jestem jeszcze młodym zawodnikiem otwiera mi nowe możliwości w następnym sezonie na pokazanie moich umiejętności w wyższej lidze.

– Do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki, dlatego ten awans jest w pełni zasłużony. Praktycznie od pierwszych kolejek zajmowaliśmy pozycję lidera w lidze i nie dawaliśmy naszym przeciwnikom nadziei. Konsekwentnie z meczu na mecz dążyliśmy do celu wyznaczonego sobie przed sezonem i udało się go zrealizować. Awans jest dla nas zwieńczeniem wysiłków włożonych przez cały sezon. Ze swojej strony cieszę się, że mogłem pomóc w osiągnięciu tego wymarzonego awansu, tym bardziej, że w poprzedniej rundzie doznałem kontuzji, która wykluczyła mnie z gry na trzy miesiące. Mam nadzieję, że następny sezon będzie równie udany – powiedział Patryk Turko, obrońca Hutnika.

Wszystkim zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu „Dumy Bielan” gratulujemy awansu!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda