mobile
REKLAMA

II Piesza Masa Krytyczna

Już dzisiaj o godzinie 12:00 ulicami miasta stołecznego Warszawy przejdzie II Piesza Masa Krytyczna. Uczestnicy ruszą z okolic ronda Charles'a de Gaulle'a i dotrą na Plac Konstytucji. Trzeba się liczyć z możliwymi miejscowymi utrudnieniami w ruchu komunikacyjnym na trasie przemarszu.

Marcin Kalicki
II Piesza Masa Krytyczna

Piesza Masa Krytyczna to dwanaście ruchów miejskich m.in. z Ochoty, Żoliborza, Woli czy Bemowa. "Nagłaśniamy problemy pieszych w Warszawie - chcemy lepszej infrastruktury oraz bezpieczeństwa na ulicach. Zwracamy uwagę na takie problemy jak bariery architektoniczne - kładki, przejścia podziemne, niepotrzebne przyciski przy przejściach dla pieszych, wysokie schody bez wind, zastawione chodniki, brak poczucia bezpieczeństwa na ulicach. Chcemy, aby Warszawa była dostępna dla wszystkich - dorosłych, dzieci, rodziców z wózkami, osób na wózkach, lub z kontuzjami oraz osób starszych bo pieszym jest każdy z nas" - w ten sposób organizatorzy przekonują dlaczego podjęli się tego przedsięwzięcia.

II Masa Krytyczna ruszy z ronda Charles'a de Gaulle'a spod pomnika Pamięci Polaków Walczących o Wolną Polskę o godzinie 12:00. Dotarcie do mety na Placu Konstytucji planowane jest na godzinę 15:00.

Fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda