mobile
REKLAMA

IMiGW ostrzega przed silnym wiatrem. Cyklon Grzegorz nadciągnął nad Polskę.

Cyklon Grzegorz szaleje nad Polską. Do tej pory zabił dwie osoby.  Dziś da się we znaki także Warszawie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed porywistym wiatrem dla całego województwa mazowieckiego.

Informator Stolicy
IMiGW ostrzega przed silnym wiatrem. Cyklon Grzegorz nadciągnął nad Polskę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował komunikat ostrzegający przed silnym i porywistym wiatrem dla województwa mazowieckiego. Ważność ostrzeżenia określa się na 10 godzin (od 10.00 do 20.00). Prawdopodobieństwo wystąpienia szacuje się na 90%, ale wystarczy teraz wyjrzeć za okno, by zobaczyć,  że nad Warszawą jasno odczuwalne są już skutki cyklonu.

Instytut podaje, że najsilniejsze do tej pory porywy wiatru odnotowano w Płocku (65km/h) i Warszawie (60km/h). Niestety jest to dopiero początek zmartwień.

Synoptycy twierdzą, że w ciągu najbliższych godzin wiatr będzie przybierał na sile. Apogeum osiągnie po południu i wieczorem. Jego średnia prędkość wyniesie od 35 do 50 km/h, ale w porywach będzie to już nawet 90 km/h. Będzie to wiatr zachodni i północno-zachodni.

Bardzo doskwiera niezwykle niskie ciśnienie. Teraz wynosi 963 hPa. Oznacza to, że zbliża się do najniższego odnotowanego ciśnienia w historii pomiarów w Polsce. Taki rekord padł w 1931 roku w Gdyni i wyniósł 960 hPa. W godzinach popołudniowych przewiduje się największe opady deszczu. Silny wiatr powodować ma także obniżenie temperatury odczuwalnej. Rzeczywiście wynosi ona 6 stopni Celsjusza, odczuwalnie spadnie ona jednak do zera.

To ostatni moment na przygotowanie się do wichury. W celu zachowania bezpieczeństwa i nie narażaniu przypadkowych przechodniów należy niezwłocznie uprzątnąć balkony, tarasy i parapety. Kierowcy powinni pamiętać, by nie zostawiać samochodów pod drzewami.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda