mobile
REKLAMA

Inwestycje na rok 2023

Remonty miejskich budynków, nowoczesne obiekty sportowe czy panele fotowoltaiczne. Do tego więcej zieleni oraz przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców i mieszkanek. To tylko część zadań zaplanowanych na 2023 rok. Na inwestycje w Śródmieściu przeznaczymy w tym roku ponad 80 milionów złotych.  

informacja prasowa
Inwestycje na rok 2023

Rada Warszawy w połowie grudnia przyjęła budżet miasta oraz plany finansowe dla 18 dzielnic. W rozpoczynającym się właśnie roku planujemy zarówno duże, strategiczne inwestycje, jak również te bardzo lokalne, dla poszczególnych osiedli i grup mieszkańców. - Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej, dodatkowych obciążeń nakładanych na miasto i rosnących cen, nie zatrzymujemy się w inwestowaniu w rozwój naszej dzielnicy – mówi Aleksander Ferens, burmistrz dzielnicy Śródmieście

Zielona i wygodna przestrzeń

Wyczekiwana przebudowa ulicy Chmielnej wkroczy w tym roku w decydującą fazę. W ramach inwestycji pojawi się dodatkowa zieleń, drzewa. Nowe oblicze zyskają przylegające skwery. Kostkę brukową zastąpią eleganckie, wielkoformatowe płyty granitowe.

To jednak nie jedyna inwestycja w zieleń. Niemal 2 mln zł Urząd Dzielnicy Śródmieście przeznaczy na nowe parki kieszonkowe, skwer i plac miejski. Zielone zakątki powstaną przy ul. Dubois/ul. Lewartowskiego oraz na rogu ul. Orlej i al. Solidarności. Odmieni się także ulica Piękna. Na skrzyżowaniu z Koszykową mieszkańcy zyskają nowy skwer, a bliżej Poznańskiej utworzony zostanie przyjazna przestrzeń w postaci placu miejskiego.

W tym roku zielona energia popłynie z instalacji fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane na sześciu śródmiejskich przedszkolach i szkołach. To już kolejna inwestycja w odnawialne źródła energii na terenie dzielnicy. W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy na ten cel prawie 4 mln złotych. Rozpoczniemy także uzgodnioną ze środowiskiem społecznym przebudowę sieci podziemnych na Osiedlu Jazdów.

Śródmiejskie budynki

Najbliższy rok przyniesie duże inwestycje w lokalach i budynkach komunalnych, na co przeznaczyliśmy aż 17 mln zł. Dotyczyć będą m.in. budynku przy ul. Solec 46/46a, Kredytowej 5, Mazowieckiej 12, Krakowskim Przedmieściu 6, Lwowskiej 11 czy Nowolipki 12. Remonty za niemal 5 mln zł przejdą też placówki oświatowe. Wśród nich zaplanowaliśmy remont kanalizacji w Zespole Szkół nr 23 przy ul. Górnośląskiej, wymianę okien w Przedszkolu nr 7 przy ul. Sowiej oraz kolejny etap wymiany instalacji elektrycznych w Zespole Szkół Poligraficznych przy ul. Stawki 14.

Nowoczesna infrastruktura sportowa

Inwestujemy również w obiekty sportowe. Zdecydowanie największym zadaniem będzie budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ul. Ciasnej. Nowy obiekt powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” i w przyszłości w pełni zaspokoi potrzeby uczniów, lokalnych klubów oraz mieszkańców. W tym roku na ten cel dzielnica zarezerwowała 7 mln złotych, w przyszłym aż 15 mln. Kolejnym dużym przedsięwzięciem będzie budowa boiska piłkarskiego przy ul. Zakroczymskiej 6. Projekt wybrany w Budżecie Obywatelskim zakłada wyposażenie istniejącego boiska w sztuczną trawę oraz budowę oświetlenia. W 2023 roku rozpisany zostanie także przetarg na zadaszenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Sempołowskiej 4 o wartości ponad 1 mln złotych. Planowane jest także wykonanie zaplecza sportowego dla Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 3 przy ul. Międzyparkowej 4.

fot. mat. prasowe/um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda