mobile

Jak dbać o włosy wiosną?

Od paru tygodni wreszcie możemy cieszyć się cudownym słońcem – wpływ promieni słonecznych jest zbawieniem dla organizmu, tak zmęczonego szarością zimy, jednak może działać niekorzystnie na kondycję naszych włosów.

Redakcja/fot. Pixabay
Jak dbać o włosy wiosną?

Dzieje się tak dlatego, że promienie słoneczne działają niejako jak rozjaśniacze chemiczne – oczywiście, nie aż tak inwazyjnie, jednak bo paru miesiącach intensywnego słońca, możemy zauważyć, że kosmyki stają się nie tylko jaśniejsze, lecz także bardziej wysuszone i szorstkie.

Jak zatem możemy temu zapobiec?

Po pierwsze, warto postawić na upięcia.

Włosy, które są związane - nawet częściowo -  ulegają znacznie mniejszym uszkodzeniom, niż te, które wciąż są rozpuszczone. Wiosną i latem możesz skusić się na wciąż modne warkocze – zrezygnuj z wymyślnych fryzur, które wymagają użycia lakierów czy pianek stylizujących, gdyż te bardzo wysuszają i niszczą.

Po drugie, wprowadź do swojej pielęgnacji kosmetyki naturalne.

My polecamy przede wszystkim oleje - już odrobina nałożona na włosy po ich umyciu, ochroni je przed palącym słońcem i nada im blasku.
Jeśli twoje włosy są z natury gładkie, na początek możesz spróbować z olejem kokosowym (dostaniesz go w każdym sklepie z naturalną żywnością). Najlepszy będzie nierafinowany. Jeśli jesteś posiadaczką suchych lub falowanych włosów, zamiast kokosa możesz użyć oleju lnianego dobrej jakości.
Jako doraźna ochrona przed słońcem, dobrze sprawdzi się również olej malinowy lub śliwkowy, dostępny w dobrych drogeriach. Rozprowadź jedną kroplę oleju w dłoniach, po czym nałóż ją na końcówki włosów - bo to właśnie końcówki są najbardziej narażone na codzienne zniszczenia.
Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością nakładanego oleju – lepiej użyć za mało, niż za dużo.

Po trzecie, używanie kosmetyków z filtrem UV.

Na pewno pamiętasz o używaniu kremów z filtrem przed wyjściem na słońce, ale czy pamiętasz o tym samym dla włosów? Szczególnie przydatne będą mgiełki z filtrem, bo możesz używać ich na co dzień, a nie tylko wtedy, w dni, w których myjesz włosy. Kosmetyki tego typu zwykle mają odpowiednie oznaczenie na opakowaniu. Dostępne są w niemal każdej drogerii, na dodatek w przystępnych cenach.

Stosując się do powyższych rad, będziesz mogła cieszyć się zarówno pięknym słońcem, jak i pięknymi włosami.

Więcej rad odnośnie pielęgnacji włosów wiosną i latem możesz przeczytać na jednym z najpopularniejszych blogów włosowych - http://www.anwen.pl/2011/05/pielegnacja-wosow-latem.html

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda