mobile

Jarmark z tradycją

Na Rynku Nowego Miasta w Warszawie gościli przez weekend oferujący swoje wyroby lokalni twórcy i producenci z różnych regionów Polski.

Anna Tomasik
Jarmark z tradycją

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji niemalże w każdej dzielnicy odbywają się świąteczne kiermasze. Tłumy warszawiaków ściągnął w ostatni weekend na Rynek Nowego Miasta  „Jarmark z tradycją”.  Można było kupić wielkanocne dekoracje, koszyczki na święcone, bajecznie kolorowe pisanki i różnej wielkości palmy. Nie brakowało też stoisk z prawdziwymi cudeńkami polskiego rękodzielnictwa: unikatową biżuterią, świątecznymi obrusami i serwetami, ceramiką i drewnianymi rzeźbami.

„Jarmark z tradycją” powstał dla wielbicieli polskiej tradycji, rękodzieła oraz pysznych swojskich przysmaków. Jarmark polskich produktów, którego celem będzie promowanie polskości, polskich ekologicznych produktów od lokalnych producentów a także polskiego rzemiosła i rękodzieła – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Zainteresowaniem cieszyły się sery z Podhala, przetwory owocowe, miody z lokalnych pasiek, sękacze, domowe wypieki jak babki i szyszki wielkanocne oraz nalewki owocowe i ziołowe wyrabiane według tradycyjnych receptur. Nie brakowało również wędlin wędzonych tradycyjnymi metodami, różnego rodzaju pieczywa wypiekanego na naturalnym zakwasie… Można też było kupić świece, kosmetyki organiczne, mydła…

 

Tekst / zdjęcia: Anna Tomasik

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda