mobile
REKLAMA

Jasno, tanio i zielono na Pustola

Jeszcze w tym roku będzie można podziwiać metamorfozę ulicy Pustola, kolejnej modernizowanej drogi na warszawskiej Woli. Remont obejmie wymianę starych latarni na ekologiczne z oświetleniem LEDowym oraz zostaną zasadzone drzewa, dzięki czemu poprawi się komfort i bezpieczeństwo m.in. uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły. Wartość inwestycji, sfinansowanej z budżetu obywatelskiego to niemal 310 tysięcy zł.

inf. prasowa
Jasno, tanio i zielono na Pustola

Kolejne inwestycje z budżetu obywatelskiego na Woli znalazły już swoich wykonawców. Pandemia koronawirusa nie przeszkadza samorządom w realizowaniu kolejnych pomysłów mieszkańców. - Idea budżetu obywatelskiego jest prosta: to oddanie w ręce lokalnej społeczności części miejskich pieniędzy na projekty, które sami opracują, a potem wybiorą najlepsze z nich – tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Właśnie rozstrzygnięto przetarg na zrealizowanie kolejnego pomysłu. Wzdłuż ulicy Pustola stare skorodowane słupy betonowe będą wymienione na nowe latarnie z oświetleniem LED, dające więcej światła niż obecnie i co ważne zużywające mniej energii. Dodatkowo po południowej stronie ulicy zostaną zasadzone drzewa. Realizacja projektu poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, w tym uczniów uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej – mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Prace związane z wymianą wszystkich istniejących latarni, wzdłuż ulicy Pustola, zostały wycenione na niemal 310 tysięcy zł. Latarnie będą posiadać dwa źródła światła, jedno zamontowane wyżej - oświetlające jezdnie, a drugie niżej - oświetlające chodnik, co poprawi bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Dodatkowy szpaler drzew, który ma współgrać z istniejącymi nasadzeniami, będą tworzyć lipy drobnolistne. Wykonawca ma czas na realizację zadania do 14 grudnia 2020 r.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część funduszy stolicy. Warszawiacy wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują, obecnie już po raz 7., o tym, co powstanie w najbliższej okolicy lub w całej Warszawie. W dotychczasowych 6 edycjach zrealizowano już ponad 2600 projektów.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda