Jednobramkowa porażka Legii w Norwegii

W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy piłkarze Legii ulegli w Norwegii Molde FK 2:3. Po fatalnej pierwszej połowie, druga była już zdecydowanie lepsza, co pozwala pozytywnie myśleć w kontekście rewanżu w Warszawie.

Dla Molde to pierwszy mecz o stawkę w tym roku. Wiemy, jak grają i jakich graczy posiadają. Znamy ich mocne strony. Zawodnik, który czyni tę drużynę mocniejszą jest na pewno niedawno podpisany Mats Møller Dæhli, którego znam z Niemiec. To piłkarz dobrze czujący się z piłką przy nodze, więc jego bym wyróżnił – powiedział na konferencji przedmeczowej Kosta Runjaić, trener Legii. – Zdobyliśmy już wiele doświadczenia w tym sezonie w europejskich pucharach. Chcemy jutro podjąć to wyzwanie, zagrać na naszym poziomie znanym z Europy, a w rewanżu, przy wsparciu naszych kibiców, co zawsze daje nam przewagę, zagwarantować sobie awans – dodał szkoleniowiec warszawskiego klubu.

Po fatalnej pierwszej połowie piłkarze Legii, próbowali odwrócić losy meczu co im się połowicznie udało. Warszawianie przegrywali po pierwszej połowie już 0:3. Trener Kosta Runjaić po czterdziestu pięciu minutach gry podziękował aż czterem piłkarzom. Wprowadzone zmiany odmieniły sytuację na boisku, a goście z Warszawy za sprawą Josue i Augustyniaka odrobili część strat. Porażka jedną bramką daje nadzieje na odrobienie strat w meczu rewanżowym w Warszawie.

Molde FK – Legia Warszawa 3:2 (3:0)

Bramki: Fredrik Gulbrandsen (12, 19), Markus Kaasa (24) – Josue (63), Rafał Augustyniak (71)

Żółte kartki: Martin Linnes, Anders Hagelskjaer, Kristian Eriksen, Eirik Hestad, Niklas Odegard – Juergen Elitim, Josue

Składy:

Molde: Oliver Petersen, Martin Linnes, Eirik Haugan, Anders Hagelskjaer, Kristoffer Haugen, Mathias Fjortoft Lovik, Kristian Eriksen, Mats Møller Dæhli (83 – Eric Kitolano), Markus Kaasa (73 – Eirik Hestad), Fredrik Gulbrandsen (86 – Niklas Odegard), Magnus Wolff Eikrem (73 – Veton Berisha).

Legia: Kacper Tobiasz, Steve Kapuadi (46 – Marco Burch), Yuri Ribeiro, Artur Jędrzejczyk, Paweł Wszołek, Juergen Elitim, Qendrim Zyba (46 – Rafał Augustyniak), Patryk Kun (46 – Ryoya Morishita), Josue, Tomas Pekhart (46 – Bartosz Kapustka), Maciej Rosołek (66 – Blaz Kramer).

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w czwartek, 22 lutego. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy ul. Łazienkowskiej usłyszymy o godz. 21:00.