mobile
REKLAMA

Jest nowe miejsce spotkań dla seniorów na Białołęce

Na Białołęce oddano dziś do użytku Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, o które od dawna zabiegali okoliczni seniorzy. Dzięki niemu będą mieli dogodne warunki do aktywnych spotkań. Nowa placówka mieści się przy ul. Ceramicznej. - Cieszymy się, że idea Centrów Aktywności Międzypokoleniowej rozsiewa się po całej Warszawie. Zależy nam na tym, żeby aktywizować seniorów, żeby korzystali z życia społecznego, dzielili się swoim potencjałem, spotykali z rówieśnikami, ale i z młodszymi pokoleniami – mówiła Joanna Dolińska-Dobek, dyrektorka CAM-u.

oprac. NKK
Jest nowe miejsce spotkań dla seniorów na Białołęce

Współcześni seniorzy wykazują się dużą aktywnością. Na Białołęcę od dłuższego czasu zabiegali o to, aby powstało miejsce, w którym będa mogli w dobrych warunkach organizować spotkania. Można powiedzieć, dopieli swego. Dziś zostało oddane do użyttku Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. 

Jak podkreślają władze Warszawy - Nowy obiekt przy ul. Ceramicznej będzie służył wszystkim mieszkańcom dzielnicy, a w szczególności seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i dzieciom w wieku żłobkowym.

Wielokrotnie mówimy o tym, że Warszawa wyznacza trendy i jednym z przykładów jest współpraca z naszymi fenomenalnymi seniorami. Pierwsze takie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej powstało na Woli. Jesteśmy z niego bardzo dumni – dlatego, że widzimy, jak znacząco wpływa na aktywizację naszych seniorów i umożliwia kontakt z młodymi warszawiakami – mówił prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podczas wizyty w nowym CAM-ie. Tu na Białołęce mamy nie tylko centrum aktywności, ale również żłobek dla 150 dzieci, salę gimnastyczną, komputerową, gdzie można rozwijać swoje umiejętności, mamy oczywiście również kawiarnię i stołówkę oraz specjalny salon fryzjerski – dodał Prezydent.

W nowo wybudowanym Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce już niebawem będzie działać m.in. klubokawiarnia, salon fryzjerski, ogród społecznościowy, siłownia plenerowa, sale: informatyczna i do zajęć ruchowych. Będą się tu odbywać także różnego rodzaju zajęcia i warsztaty, np. z języków obcych i artystyczne oraz wydarzenia kulturalne – koncerty i wystawy. Obecnie obiekt jest na etapie wyposażania. Pełną parą ma ruszyć za kilka tygodni. 

Dotąd na Białołęce nie mieliśmy takiego miejsca jak CAM, które spełni potrzeby naszych lokalnych seniorów. To nie była prosta droga, ale udało nam się i mamy ten fantastyczny obiekt. Zachęcamy także inne dzielnice do tworzenia podobnych przestrzeni – mówiła Anna Majchrzak, wiceburmistrzyni dzielnicy Białołęka.

 

fot UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda