mobile
REKLAMA

„Jesteśmy szczęśliwi i pokrzepieni dobrą grą naszego zespołu”

Nie milkną echa zakończonego w weekend turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Kadetów, na których wszystkie medale zdobyły stołeczne drużyny: UMKS MOS Wola, KS Metro i MKS MDK. Jesteście ciekawi co o zawodach mówili najlepsi zawodnicy w województwie?

Marcin Kalicki
„Jesteśmy szczęśliwi i pokrzepieni dobrą grą naszego zespołu”

– Jestem bardzo zadowolony z postawy naszej drużyny na tym turnieju, ponieważ potrafiliśmy wykorzystywać nasze największe atuty, a w trudnych momentach grać bardzo mądrze – mówi Aleksander Nowik, przyjmujący wolskiej drużyny. – Cała drużyna dała z siebie wszystko! Każdy dołożył cegiełkę do tego kroku w przód – dodał atakujący Borys Weber.

– Myślę, że turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza był na naprawdę wysokim poziomie, a każda drużyna ciężko walczyła. Pierwszego dnia zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę, zespół z Radomia stawił opór, lecz to my wygraliśmy. W sobotę z drużyną MDK-u poradziliśmy sobie bez problemów. Z kolei w niedzielę zagraliśmy bardzo ciekawy mecz z Metrem, z którego wyszliśmy zwycięsko, lecz było bardzo ciężko. Nasz kapitan rozciął wargę na początku seta, a nasz drugi rozgrywający był na trybunach z zerwanym więzadłem, więc graliśmy w ogromnym osłabieniu, aczkolwiek zmiennik Wojtek Pawlak doskonale sobie poradził i pomógł nam wygrać – powiedział Stanisław Chaciński (UMKS MOS Wola), najlepszy atakujący turnieju finałowego. – To były bardzo dobre dla nas zawody i czas na sprawdzenie umiejętności zdobytych przez pierwszą część sezonu. Jesteśmy szczęśliwi i pokrzepieni dobrą grą naszego zespołu i szykujemy się na ćwierćfinały mistrzostw Polski, na których na pewno dobrze się pokażemy – dodał Mateusz Taczała, środkowy wolskiej drużyny.

Zadowolony jest również Tymon Tomaszewski, przyjmujący UMKS MOS Wola: – Myślę że całość można ocenić na duży plus. Te mistrzostwa pokazały, że stoimy na wysokim poziomie siatkarskim oraz potrafimy dobrze poradzić sobie w sytuacjach stresowych jakimi są końcówki setów. Moim zdaniem cała drużyna pokazała na ile tak naprawdę nas stać i nie możemy doczekać się już rozlosowania grup na turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów.

Mistrzami Mazowsza zostali: Aleksander Nowik, Wojciech Pawlak, Jan Lizińczyk, Paweł Kuliński, Stanisław Chaciński, Dominik Budzyń, Tymon Tomaszewski, Mateusz Taczała, Borys Weber, Mateusz Miecznikowski, Ignacy Skrzydło, Maciej Wrzosek, Kacper Krzemiński, Mikołaj Kobyliński, Kacper Gołębiewski i Oliwier Żabicki.

W turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski przeciwnikami kadetów UMKS MOS Wola w grupie I będą: MKS Będzin, AZS PWSZ Nysa, SMS Sparta AGH Kraków, UKS Szamotulanin Szamotuły i NTS Trójka Nakło. Zawody rozegrane zostaną w dniach 18-21 marca tego roku, a ich gospodarzem będzie stołeczna drużyna.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda