mobile

Jeszcze w tym roku remont pomostu w parku Szczęśliwickim

Drewniany pomost na Szczęśliwcach od dawna domaga się remontu. W kolejnych przetargach nie było niestety chętnych wykonawców lub wystarczających środków. W sierpniu 2020 r. dzielnica Ochota podpisała umowę na przeprowadzenie gruntownego remontu pomostu widokowego z firmą MAR-TRAK z Osieka Małego.

inf. prasowa
Jeszcze w tym roku remont pomostu w parku Szczęśliwickim

Prace potrwają 100 dni od dnia podpisania umowy, zatem przed zimą powinny się zakończyć. Koszt to nieco ponad 230 tys. zł.

Remont obejmuje rozbiórkę starych, zmurszałych elementów, a następnie postawienie nowej konstrukcji z drewna dębowego i modrzewia syberyjskiego. Pomost nie zmieni kształtu ani gabarytów. Elementy, które są w dobrym stanie zostaną ponownie wykorzystane.

W dokumentacji związanej z inwestycją znalazły się zapisy o obowiązku szczególnej ochrony środowiska naturalnego podczas trwania robót. Jest to miejsce o bogatej  faunie i florze, dlatego jest to bardzo ważne. Wykonawca ma m.in. obowiązek zabezpieczyć roślinność, nie wolno również ingerować w przybrzeżne siedliska. Niedopuszczalne jest zanieczyszczenie terenu.

 

 

 

Źródło: UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda