mobile
REKLAMA

Juniorki klubu UKS Atena Warszawa najlepsze na Mazowszu!

Od piątku do niedzieli w DPD Arenie Legionowo rozgrywane były Mistrzostwa Mazowsza Juniorek. Siatkarki czterech najlepszych klubów rywalizowały o prymat w województwie.

Marcin Kalicki
Juniorki klubu UKS Atena Warszawa najlepsze na Mazowszu!

O medale w Legionowie walczyły zawodniczki reprezentujące drużyny: UKS Atena Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa i LTS Legionovii Legionowo. Po dwóch dnia zawodów dwie wygrane miały na koncie gospodynie i Atena. To te zespoły spotkały się w wielkim finale walcząc o złote medale. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było rozegranie pięciu setów. Po ponad dwóch godzinach walki ręce w geście zwycięstwa mogły podnieść warszawianki. – Mecz toczył się set za set. Emocje sięgały zenitu na boisku i wśród kibiców. Aż w końcu nadszedł ten piąty – decydujący set i tak naprawdę zaczęła się wojna nerwów i błędów z każdej strony. Finalnie to jednak my zachowałyśmy więcej siły. Udało nam się opanować nerwy i osiągnąć upragniony cel – mówi Wiktoria Kowalczyk, siatkarka Ateny. Tie-break wyłonił także brązowe medalistki Mistrzostw Mazowsza. W derbach stolicy Ursynowianki pokonały podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka i wywalczyły pierwszy krążek w historii żeńskiej sekcji Metra w kategorii juniorek.

Wyniki Mistrzostw Mazowsza Juniorek:

LTS Legionovia Legionowo – KS Metro Warszawa 3:0 (25:11, 25:14, 25:10)

UKS Atena Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:15, 25:23, 25:6)

UKS Atena Warszawa – KS Metro Warszawa 3:0 (25:16, 25:13, 25:23)

UMKS MOS Wola Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (12:25, 21:25, 25:27)

KS Metro Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 3:2 (25:20, 17:25, 25:23, 20:25, 15:10)

LTS Legionovia Legionowo – UKS Atena Warszawa 2:3 (17:25, 25:21, 23:25, 25:22, 10:15)

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza Juniorek:

1.      UKS Atena Warszawa

2.      LTS Legionovia Legionowo

3.      KS Metro Warszawa

4.      UMKS MOS Wola Warszawa

Składy drużyn uczestniczących w turnieju finałowym:

UKS Atena Warszawa: Izabela Bielak-Causanu, Maja Nowakowska, Wiktoria Muther, Martyna Leoniak, Wiktoria Kowalczyk, Aleksandra Czaplicka, Agata Lesiak, Barbara Latos, Aleksandra Żmijewska, Aleksandra Jedut, Wiktoria Rozbiewska, Aleksandra Bąkiewicz, Weronika Matysiak, Martyna Terlikowska.

LTS Legionovia Legionowo: Daria Krogulska, Maja Brodowska, Gabriela Dębowska, Marlena Skórnóg, Julia Bartczak, Julia Sobalska, Maja Szymańska, Hanna Tylska, Zofia Stefanik, Zana Zdovc Sporer, Ewelina Kolanek, Wiktoria Florek, Michalina Głąb.

KS Metro Warszawa: Amelia Piekut, Łucja Gawin, Aleksandra Filip, Natalia Gemzała, Paulina Raszkowska, Maria Malak, Zuzanna Michalska, Antonina Rzepkowska, Aleksandra Majkusiak, Daria Pieńkowska, Wiktoria Telecka, Maria Butryn, Patrycja Błaszczak, Julia Gawęda.

UMKS MOS Wola Warszawa: Małgorzata Krupińska, Maja Wydmańska, Amelia Malec, Julia Rostkowska, Aleksandra Bazga, Julia Kabala, Patrycja Kabala, Ewa Kwiatkowska, Natalia Niedzińska, Patrycja Malinowska, Anna Obroślińska, Olga Sawińska, Zuzanna Czarnocka, Nikola Kozicka.

Zawody w Legionowie chętnie podsumowały siatkarki stołecznych klubów. – W zasadzie każda drużyna na tych mistrzostwach prezentowała dobrą siatkówkę, jednak tradycyjnie to z LTS-em Legionovią stoczyłyśmy najcięższy bój - o złoto. Było to naprawdę bardzo wyrównane spotkanie i cieszymy się, że wyszłyśmy z niego zwycięsko. Ja potraktowałam ten turniej bardzo osobiście - były to moje pierwsze znaczące mecze po prawie rocznej przerwie spowodowanej bardzo poważną kontuzją. Wtedy mało kto dawał mi szanse na powrót do sportu, dlatego chciałam udowodnić sobie i innym, że wytrwale walcząc o swoje marzenia, można dokonać niemożliwego. Tym bardziej jestem wdzięczna władzom Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej za liczne wyróżnienia, jakimi zostałam nagrodzona – mówi mistrzyni Mazowsza Aleksandra Jedut.

– Mistrzostwa Mazowsza Juniorek kończymy na czwartym miejscu. Na pewno pozostaje duży niedosyt, bo medal był w zasięgu naszych umiejętności, ale teraz skupiamy się na dalszych treningach, aby jak najlepiej zaprezentować się w rozgrywkach centralnych. Mimo wszystko był to dobry turniej w naszym wykonaniu, bo większość zespołu to młodsze zawodniczki, które od środy powalczą o medal w swojej kategorii. Cieszę się, że nawet w ciężkich momentach pozostaliśmy drużyną – powiedziała Małgorzata Krupińska, siatkarka UMKS MOS Wola. – Nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowane klasyfikacją końcową turnieju. Mimo tego, że zagrałyśmy dobre zawody i niewiele zabrakło do medalu wiadomo, że czuć niedosyt. Jednak patrząc na to, że część zawodniczek jest młodszych i nie mamy możliwości zgrywania się i trenowania ze sobą codziennie i tak cieszę się z tego co udało nam się osiągnąć. Nadal mnóstwo pracy przed nami, ale nie poddajemy się i na pewno damy z siebie wszystko co w naszej mocy w dalszych rozgrywkach krajowych – dodała Ewa Kwiatkowska, środkowa wolskiego klubu.

– Aby zagrać w finałach Mistrzostw Mazowsza Juniorek musiałyśmy przejść długą drogę, ponieważ zaczynałyśmy sezon w drugiej lidze. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a cała oprawa sprawiła, że zawody miały bardzo profesjonalny charakter. Na pewno zabrakło nam kibiców na trybunach, ale dzięki transmisji ze wszystkich meczów mogli oni na żywo oglądać nasze rozgrywki. Mecze były na bardzo wysokim poziomie, a po wygranym pięciosetowym niedzielnym meczu zajęłyśmy trzecie miejsce. Jesteśmy bardzo dumne ze zdobycia brązowego medalu, zwłaszcza dlatego, że jest to pierwszy medal na Mazowszu w kategorii juniorek w historii naszego klubu. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy się przygotowywać do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i mamy nadzieję, że wywalczymy awans do półfinałów, a nawet finałów Mistrzostw Polski – zapowiada Paulina Raszkowska, siatkarka KS Metro.

– Mistrzostwa, które rozegrałyśmy w miniony weekend uważam za udane. Mimo czwartego miejsca jestem dumna z zespołu i tego, jak zaprezentowałyśmy swoje umiejętności w trzech meczach. Mało nam zabrakło do medalu aczkolwiek nie on był naszym priorytetem w tym sezonie. Nasza gra była na wysokim poziomie i absolutnie nie odstawałyśmy od rywalek. Teraz skupiamy się na 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek tym samym licząc na awans do dalszych rozgrywek – zaznacza Amelia Malec, przyjmująca UMKS MOS Wola Warszawa. – Mistrzostwa Mazowsza Juniorek były dla mnie ogromnym doświadczeniem. Pojawiłam się tam jako najmłodsza zawodniczka i chociaż nie spędziłam na boisku tyle czasu co inne zawodniczki to i tak jestem z siebie dumna. Również pierwszy raz grałam na tak dużym boisku. Nasza drużyna nie była faworytem na tych zawodach, ale liczyliśmy na podium. Metro Warszawa postawiło nam wysoko poprzeczkę i niestety po ciężkiej walce przegrałyśmy mecz o trzecie miejsce. Moim największym osiągnięciem było samo pojawienie się na boisku grając z dziewczynami nawet o cztery lata starszymi. Przede mną kolejne zawody Mistrzostw Mazowsza tym razem w kategorii kadetki. Zbieram ze starszymi koleżankami kolejne doświadczenie i przygotowuje się do grania w swojej kategorii – młodziczka. Podsumowując jestem dumna, że mogłam grać ze swoimi MOS-owskimi juniorkami – powiedziała Maja Wydmańska.

Wszystkie cztery mazowieckie zespoły biorące udział w turnieju finałowym zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek.

Fot. Krzysztof Klepacz/thisisvolleyball.com/MWZPS

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda