mobile
REKLAMA

Jutro protest taksówkarzy

Dzisiejsza sesja Rady Warszawy nie przyniosła rozwiązania ws. zmiany stawek maksymalnych za przejechane kilometry warszawskich taksówkarzy. Radni głosami Koalicji Obywatelskiej odrzucili procedowanie punktu dotyczącego tej kwestii. W związku z tym taksówkarze rozpoczynają juro swój protest.

Natalia Karcz - Kaczkowska
Jutro protest taksówkarzy

Dzisiejsza sesja była ostatnią w tej kadencji samorządu. Jeden z punktów, którym mieli zająć się stołeczni radni dotyczył podniesienia stawek za przewóz taksówkami. Jednak radni głosami Koalicji Obywatelskiej odrzucili możliwość procedowania tego punktu. Jak usłyszeliśmy decyzję tłumaczą tym, że komisja negatywnie zaopiniowała projekt, ponieważ miał posiadać wady prawne. Obecni na sesji przedstawiciele warszawskich taksówkarzy nie kryli oburzenia. Jak wskazywali od wielu lat próbują rozmawiać z radą na temat zmiany stawek. Wg nich obecne nie pozwalają konkurować z przewozami osób, wobec których są zdecydowanie mniejsze wymogi. Taksówkarze walczą o podniesienie maksymalnych stawek o 1 zł.

Ich postulaty popierali w swoich wypowiedziach radni Lewicy oraz Prawa i Sprawiedliwości zwracając uwagę na wyższy komfort jazdy i obsługi w przypadku taksówkarzy od usług świadczonych przez przewozy osób na aplikację.

Przeciwnego zdania byli radni Koalicji Obywatelskiej. Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu KO w Radzie Warszawy stwierdził, że nie będzie narażał warszawiaków na podwyżki.

Z uwagi na to, że nie udało się osiągnąć dziś oczekiwanego kompromisu na ulice Warszawy wyjadą taksówkarze, jednak nie w celu świadczenia usług przewozowych, ale aby protestować.

Zgodnie z zapowiedziami taksówkarze od południa będą chodzić przez trzy godziny po przejściach dla pieszych w okolicach lotniska Chopina. Zostanie zablokowane rondo Scipio del Compo, przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Jamesa Gordona Benetta, Wandy Modlibowskiej oraz Wiktora Narkiewicza. Dojazd do lotniska Chopina będzie niemożliwy. Ponadto trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami przy dojeździe do Ursynowa i drogi ekspresowej „79”.

 

fot FB NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych M.St. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda