mobile

Już jutro odbędzie się aukcja Młoda Sztuka w DESA Unicum

Mija 10 lat, od kiedy DESA Unicum zorganizowała pierwszą na polskim rynku aukcję Młoda Sztuka. Za jej przykładem poszły inne domy aukcyjne. Dziś to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku. Istotny także z punktu widzenia artystów – osoby, które jeszcze niedawno debiutowały na tych aukcjach dziś reprezentowane są przez uznane galerie za granicą. Najbliższa aukcja Młoda Sztuka już 27 marca.

Informacja prasowa/ fot. ASR
Już jutro odbędzie się aukcja Młoda Sztuka w DESA Unicum

500 zł – od takiej kwoty zaczyna się licytacja wszystkich prac na aukcjach Młoda Sztuka. Niska bariera wejścia powoduje, że to na tych licytacjach z roku na rok pojawia się coraz więcej osób. Aukcje młodych artystów zrywają z wciąż popularnym przekonaniem, że licytować mogą jedynie osoby z zasobnym portfelem. Co więcej, wstęp na nie jest wolny – można po prostu przyjść i popatrzeć, zorientować się kto cieszy się największym zainteresowaniem kupujących. Dzięki aukcjom Młoda Sztuka rynek otwiera się na nowych artystów. Wielu z nich zostało zauważonych przez miłośników sztuki, a ich rozpoznawalność znacząco wzrosła. Aukcje odgrywają ogromną rolę w upowszechnianiu kolekcjonerstwa i sztuki. Coraz więcej osób decyduje się na kupno oryginalnego płótna zamiast łatwo dostępnych reprodukcji. Dla wielu klientów jest to pierwszy krok na drodze do kolekcjonowania.

Zainteresowani mają okazję oswoić się z mechanizmami funkcjonowania rynku sztuki, a wielu z nich z czasem przechodzi do większych zakupów.

Obok debiutantów na aukcjach w DESA Unicum pojawiają się już uznane przez kolekcjonerów nazwiska takie jak Adam Wątor, Sebastian Skoczylas, Aleksandra Kowalczyk, Ewa Witkowska czy Bartłomiej Koter. To m.in. ich prace będzie można licytować na najbliższej aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum. Na okładce katalogu uwagę przykuwa praca Bartłomieja Kotera „Paris Scene”. To artysta, u którego warsztat architektoniczny odgrywa dużą rolę w malarstwie. Jego obrazy przedstawiają najczęściej zgiełk wielkich miast. Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się także prace Adama Wątora przedstawiające z reguły kobiece akty. Wypracowana przez artystę delikatność w przedstawieniach kobiecej sylwetki jest spotęgowana pastelową kolorystyką. Warto zwrócić uwagę również na pracę Agnieszki Kirzanowskiej-Osińskiej „N3'18”. Głębia w obrazach artystki została uzyskana za pomocą warstwowo nakładanych prostokątów. Nieostrą otchłań tworzą zmultiplikowane figury geometryczne, które na pierwszy rzut oka pozostają niedostrzegalne. Na ofertę składa się łącznie 90 prac. Wszystkie obejrzeć można na wystawie przedaukcyjnej już od 20 marca.

Aukcja Młoda Sztuka: 27 marca 2018, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 20-27 marca 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda