mobile

Już jutro otwarcie kulturoteki w wawerskiej Radości

To nowoczesny budynek wielofunkcyjny łączący funkcje biblioteki,  centrum kultury i centrum lokalnego. Otwarcie odbędzie się 19 listopada o godz. 9.00 przy ul. Powojowej/Junaków.

Informacja prasowa
Już jutro otwarcie kulturoteki w wawerskiej Radości

W kulturotece znajduje się sala prób muzycznych, czytelnia, kącik internetowy, kawiarenka i sale wielofunkcyjne, w których będą organizowane nowoczesne zajęcia muzyczne i plastyczne dla najmłodszych. Do budynku przy ul. Panny Wodnej i Powojowej przeniosą swoje siedziby filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Radości.

Jednak największą nowością będzie sposób obsługi czytelników. Duża część księgozbioru będzie w wolnym dostępie dla czytelnika, który po wybraniu odpowiedniej pozycji będzie mógł samodzielnie wypożyczyć książkę dzięki zainstalowanemu automatycznemu systemowi wypożyczania. Kolejną nowością będzie możliwość całodobowego zwrotu wypożyczonych publikacji oraz odebrania zamówionych książek, dzięki zainstalowanym: wrzutomatowi i bibliomatowi.

Kosztu budowy obiektu to ponad 2,7 mln zł. Wykonawcą  inwestycji jest firma Art Global Sp. z o.o.

Nowoczesna kulturoteka została otwarta w tym roku także w  osiedlu Wawer przy ul.  Błękitnej, w przyszłym roku planowane jest otwarcie budynku w Falenicy przy ul .Patriotów/Walcowniczej.

 

Źródło: Urząd Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda