mobile

Już nie odwiedzisz grobu bliskiej osoby

W związku ze stanem epidemii zostają Zarząd Cmentarzy Komunalnych ogłosił, że zostają zamknięte wszystkie cmentarze w Warszawie. Zakaz wejścia dotyczy osób odwiedzających - pogrzeby mogą się odbywać, ale w ograniczonej liczbie osób.

Redakcja
Już nie odwiedzisz grobu bliskiej osoby

To kolejne zaostrzenie rządu w walce z koronawirusem, zmuszające nas do zmiany zwyczajów. Przed Wielkanocą wiele osób chciałoby odwiedzić grób najbliższych, ale w tym roku, przez panującą epidemię, nie będzie to możliwe.

Zgodnie z §17.1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zamknięte zostają cmentarze dla osób odwiedzających od dnia 1 kwietnia do dnia 11 kwietnia 2020 roku - czytamy na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

Pogrzeby będą się odbywać, lecz zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem może brać w nich udział maksymalnie pięć osób (nie licząc osób sprawujących kult religijny oraz pracowników zakładu pogrzebowego). Ograniczenie dotyczy również nabożeństw żałobnych i innych religijnych obrzędów - w nich również może uczestniczyć nie więcej niż 5 wiernych.

 

 

 

Źródło: ZCK

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda