mobile
REKLAMA

Kantoplastyka, czyli chirurgiczna korekta kształtu oka

Kantoplastyka to zabieg chirurgicznej korekty kształtu oka, który polega na zmianie położenia zewnętrznego kąta oka, a także jego szpary. Rezultatem jest również wymodelowana linia okolicy podoczodołowej wraz ze zredukowaniem wywinięcia powieki

Artykuł sponsorowany
Kantoplastyka, czyli chirurgiczna korekta kształtu oka

Kantoplastyka pozwala nadać twarzy młodszego wyglądu i to bez długiej rekonwalescencji. Chirurgiczna korekta kształtu oka nie jest również zabiegiem szczególnie inwazyjnym, o ile nad całą procedurą czuwa zespół doświadczonych lekarzy specjalizujących się w szeroko rozumianej chirurgii estetycznej.

Kantoplastyka – o korekcie kształtu oka słów kilka

Korekta kształtu oka to zabieg chirurgii plastycznej, który wykonywany jest w obrębie powieki dolnej. Oznacza to, że w ramach kantoplastyki chirurg zmienia kształt oka poprzez uniesienie jego bocznego kąta. Ważne przy tym jest również to, by przywrócić powiece dolnej prawidłowe napięcie – kantoplastyka uwzględnia zatem zredukowanie wywiniętych powiek oraz wymodelowanie linii okolicy podoczodołowej. Dodać warto, że w wielu przypadkach cała procedura plastyki kąta zewnetrznegooka łączona jest z zabiegiem plastyki powiek dolnych. Kantoplastyka może być również wykonywana samodzielnie, czyli bez uzupełniania zabiegu o blepharoplastykę.

 

Na czym polega zabieg kantoplastyki?

Podstawowym warunkiem kwalifikowania pacjenta do zabiegu jest jego ogólny dobry stan zdrowia, a także prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Cała procedura dzieli się zatem na konsultacje, przygotowanie do zabiegu, przeprowadzenie kantoplastyki oraz na wizyty kontrolne. Sama chirurgiczna korekta kształtu oka wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjent nie musi obawiać się nieestetycznych blizn. Zabieg polega na podniesieniu poziomu zewnętrznego kącika oka poprzez nacięcie na dolnej powiece (na granicy rzęs) oraz w miejscu zmarszczek (wokół oka). Chirurg odseparowuje skórę od tkanek, usuwa nadmiar tłuszczu oraz kształtuje powiekę, nadając jej elastyczności.

 

Gdzie przeprowadzane są zabiegi kantoplastyki?

Osoby zainteresowane chirurgiczną korektą kształtu oka powinny w pierwszej kolejności udać się na wizytę u specjalisty, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu oraz chirurgią plastyczną powiek. Warto kierować się do klinik zajmujących się właśnie zabiegami w obrębie oczu. Przykładem jest Medicine Clinic w Józefowie. Należy również pamiętać, że kantoplastyka mimo niskiego poziomu inwazyjności jest zaliczana do zabiegu chirurgii plastycznej – nie jest to zabieg kosmetologiczny! 

 

Cena kantoplastyki

Cena kantoplastyki uwzględnia konsultacje, przygotowanie do zabiegu (badania laboratoryjne), wykonanie procedury chirurgii plastycznej oraz wszelkie działania pooperacyjne (krótka hospitalizacja, wizyty kontrolne). Na ogół koszt oscyluje w granicy 6-7 tysięcy złotych.

Efekt kantoplastyki: młodzieńczy wygląd i promienny blask twarzy!

Zabieg kantoplastyki znacznie wpływa na wygląd pacjenta, którego twarz zyskuje blasku i młodzieńczego wyrazu. Korekta gwarantuje efekt wyeksponowanego, powiększonego oka i głębokiego spojrzenia. Zmarszczki wokół oczu są także spłycone. Dodać należy, że kantoplastyka zapewnia rezultaty trwałe i widoczne po bardzo krótkim czasie rekonwalescencji. Na zabieg decydują się zatem osoby, które chcą przeciwdziałać procesom starzenia, a także te borykające się z niedoskonałościami anatomicznymi. Wbrew mylnym przekonaniom, chirurgiczna korekta kształtu oka nie tylko zalecana jest seniorom, ale także znacznie młodszym osobom. Ponadto chętnie korzystają z zabiegu nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni!

 

Wskazania do kantoplastyki

 

●      Opadające zewnętrzne kąciki oczu.

●      Wywinięcie powieki na zewnątrz.

 

Przeciwwskazania do kantoplastyki

Niestety nie każda osoba zainteresowana zabiegiem kantoplastyki zostanie zakwalifikowana do operacji. Przeciwwskazaniem są m.in. czynne infekcje w obrębie skóry twarzy, ciężkie choroby ogólnoustrojowe takie jak cukrzyca czy niewydolność krążenia, a nawet schorzenia zębów. Ponadto kantoplastyka nie jest wykonywana u pacjentów ze skazami naczyniowymi, egzemą powiek oraz stwierdzoną anemią. Zabiegu nie przeprowadza się też w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda