mobile
REKLAMA

Każdy może zostać rzemieślnikiem

Przestrzeń do tworzenia muzyki, stolarnia i sala artystyczna – to tylko niektóre z warszawskich FabLabów, czyli bezpłatnych pracowni dla mieszkańców. W FabLabach można rozwinąć swoje pasje oraz twórczo spędzić czas, także podczas trwających właśnie ferii zimowych.

informacja prasowa
Każdy może zostać rzemieślnikiem

Stolarnia w środku miasta

FabLab Wbijaj! to miejska stolarnia dla małych i dużych majsterkowiczów. Pod okiem fachowca można tam odnowić zniszczone meble, zrobić drewniane zabawki dla dzieci, czy po prostu nauczyć się majsterkować. Z wyposażonej pracowni można korzystać indywidualnie lub wziąć udział w grupowych warsztatach.

Pracownia czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach popołudniowych. Dokładny grafik i zasady korzystania z FabLabu Wbijaj! znajdują się na stronie internetowej fablabwbijaj.pl.

Naucz się nowych mediów

FabLab Kamera Akcja! to otwarta, wyposażona w profesjonalne sprzęty, twórcza przestrzeń dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w świecie nowych mediów. W pracowni regularnie organizowane są warsztaty, podczas których można poznać tajniki dubbingu, realizacji filmowej, czy fotomanipulacji. Więcej informacji na temat FabLabu Kamera Akcja! znajduje się na stronie mlodziezowa.tv.

Sala prób dla każdego

FabLab Pobite Gary jest miejscem dla każdego, w kim drzemie muzyka. W tej pracowni w swobodnej i przyjaznej atmosferze można zajmować się muzyką na wiele sposobów – można eksperymentować i ćwiczyć, tworzyć i dzielić się efektami pracy. Nie trzeba być wirtuozem, ważne, żeby chcieć zajmować się muzyką! 

FabLab Pobite Gary! nieodpłatnie udostępnia mieszkańcom salę prób z instrumentami, studio nagraniowe z reżyserką, a także pomoc merytoryczną profesjonalnych muzyków. Muzyczny FabLab czynny jest od poniedziałku do piątku. Więcej informacji znajduje się na fablabpobitegary.centrumwspieraniarodzin.pl.

Maluj, rysuj i twórz

ArtLab to najbardziej kreatywna i artystyczna pracownia. Można w niej rozpocząć swoją przygodę z ceramiką, stworzyć swoją pierwszą makramę, spróbować swoich sił podczas warsztatów z linorytu lub odnowić ulubioną dżinsową kurtkę. W pracowni jest 12 stanowisk do pracy, sztalugi oraz piec do wypału ceramiki. Więcej informacji znajduje się na artlab.centrumwspieraniarodzin.pl.

Z kreatywnych przestrzeni mogą bezpłatnie korzystać zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Wszystkie informacje dotyczące warsztatów i zapisów znajdują się na poszczególnych stronach FabLabów. Pracownie znajdują się w Warszawie i prowadzone są przez Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa".

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda