mobile
REKLAMA

Kiedy warto sięgnąć po melatoninę?

Coraz więcej słyszy się o wykorzystywaniu melatoniny, która stała się suplementem diety, a także w wielu przypadkach ich składnikiem. Jednak warto pamiętać o tym, że melatonina to przede wszystkim hormon, który jest produkowany w szyszynce mózgu. Do jej produkcji dochodzi gdy zapada zmierzch, a ilość światła odbieranego przez m.in. nasze oczy spada. To z tego powodu jest ona nazywana bardzo często hormonem snu, ponieważ gdy jest ona produkowana, robimy się senni i sprzyja to po prostu snu odpowiedniej jakości. Jednak z tego powodu wiele osób zastanawia się także nad bezpieczeństwem stosowania melatoniny, która jest sposobem na walkę z problemami z bezsennością itp. Jednak czy jest to odpowiednie działanie? Oczywiście jeśli została ona przepisana przez lekarza, nie ma powodu do obaw, ponieważ każda suplementacja powinna być uzasadniona i skonsultowana ze specjalistą. Co więcej, melatonina wpływa nie tylko na sen, ale także ma inne prozdrowotne właściwości dla organizmu i warto o niej dowiedzieć się czegoś więcej.

Artykuł sponsorowany
Kiedy warto sięgnąć po melatoninę?

Jakie korzyści wynikają ze stosowania melatoniny?

Suplementacja melatoniny poza wspomnianym już działaniem korzystnym z punktu widzenia snu - może przynieść także wiele innych korzyści. Przede wszystkim, warto pamiętać także o samym wpływie snu na nasz organizm. Ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wielu różnych procesów zachodzących w organizmie, a zatem melatonina może mieć ogromny wpływ na ogólne funkcjonowanie. Jednak warto także wiedzieć o tym, że melatonina:

 

  • Wpływa na metabolizm glukozy - melatonina może być wykorzystywana jako wsparcie dla organizm podczas leczenia cukrzycy. Warto jednak pamiętać, że nie może ona stanowić trzonu kuracji, a być jedynie solidnym wsparciem.

 

  • Wykazuje działanie przeciwnowotworowe - melatonina jest zaliczana do antyoksydantów, a zatem niweluje działanie wolnych rodników tlenowych, które odpowiadają za niektóre nowotwory, a także procesy starzenia się. Ponadto wykazano, że melatonina działa protekcyjnie względem takich chorób jak glejak, czy też czerniak.

 

  • Działa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy - szczególnie w przypadku występowania nadciśnienia tętniczego, regulując ciśnienie krwi, a także reguluje poziom cholesterolu.

To tylko pokazuje, jak duże znaczenie ma melatonina na organizm człowieka, a w określonych przypadkach może być niezbędna jej suplementacja. Przyczyny mogą być różne, jednak jej wpływ na sen jest nieoceniony i może przynieść długo oczekiwane ukojenie i rozwiązanie względem problemów ze snem.

Kiedy stosowanie melatoniny może być najbardziej potrzebne?

Melatonina może być przepisywana w przeróżnych sytuacjach, jednak warto także wiedzieć o sytuacjach, w których np. jednorazowe jej zastosowanie może po prostu pomóc. Co więcej, będzie to szczególnie istotne z uwagi na fakt, że melatonina produkowana jest naturalnie w organizmie, ale tylko w nocy, a to powoduje, że wiele osób może borykać się z problemem jej nieprawidłowych ilości. To z kolei może doprowadzić do licznych dolegliwości. Zatem w jakich sytuacjach szczególnie warto rozważyć stosowanie melatoniny?

Melatonina może okazać się szczególnie skuteczna nie tylko w przypadku problemów ze snem, ale także gdy np. długość snu jest prawidłowa, jednak jakość snu już nie. Wszystko z uwagi na ogólny pozytywny wpływ melatoniny na organizm, która po prostu pomaga lepiej wypocząć w trakcie snu. Ponadto, melatonina może być ważnym wsparciem dla osób, które często zmieniają strefy czasowe, a także pracują zmianowo (także w nocy).

Bez względu na to w jakiej sytuacji się znajdujemy, zawsze najbezpieczniej jest skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji. Dopiero w następnym kroku zaleca się wybór odpowiednich suplementów diety, które pochodzą ze sprawdzonego źródła, takiego jak np. sklep SFD. Wszystko z uwagi na swoje bezpieczeństwo oraz zdrowie, aby nie narażać się na stosowanie preparatów z niewiadomego źródła, które mogą posiadać substancje szkodzące zdrowiu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda