mobile
REKLAMA

Kiedy zakończy się remont ul. Przasnyskiej?

Remont ul. Przasnyskiej na Żoliborzu rozpoczął się w ubiegłym roku. Część mieszkańców zwróciła się z pytaniem do naszej redakcji czy wiemy, kiedy remont dobiegnie końca, bo są już zmęczeni utrudnieniami. Sprawdziliśmy u źródła, czyli w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz o postępy prac.

Natalia Karcz - Kaczkowska
Kiedy zakończy się remont ul. Przasnyskiej?

Ulica Przasnyska wymagała gruntownego remontu. Ten rozpoczął się w ubiegłym roku i wciąż trwa. Co już zostało wykonane?

- W większości wykonana została rozbiórka istniejących nawierzchni. W tych miejscach wykonano także podbudowę jezdni, chodników i ścieżek rowerowych. Ponadto ustawiono krawężniki. Mamy za sobą także większość prac brukarskich i wykonane zjazdy, gotowe są już miejsca postojowe, położona została warstwa wiążąca z betonu asfaltowego na jezdni. Wykonano również nawierzchnię wyniesioną z kostki betonowej i odwodnienie. Za nami już także główne prace budowlane związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Rydygiera i Przasnyskiej – wylicza Donata Wancel, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

W takim razie, jakie prace zostały jeszcze do wykonania?

Z informacji przekazanych przez urząd wynika, że drogowcy muszą jeszcze wykonać oświetlenie uliczne. W tym zakresie właśnie rozpoczynają się prace, podobnie jak przy robotach związanych z zielenią. W marcu mają rozpocząć się prace przy warstwie ścieralnej z betonu asfaltowego jezdni i ścieżek rowerowych. Na dokończenie czekają prace brukarskie. Na sam koniec pozostanie wdrożenie oznakowania pionowego i poziomego.

Najważniejszym pytaniem w związku z remontem ul. Przasnyskiej, jest, to kiedy ulica zostanie oddana do użytku.

Data, która była podawana jako termin zakończenia prac to czerwiec br. - Termin wykonania prac, czyli czerwiec 2024 roku nie jest zagrożony – informuje nas Donata Wancel.

Co zmieni się na ul. Przasnyskiej?

Ulica Przasnyska przebudowywana jest na odcinku od ul. Duchnickiej do ul. Krasińskiego. Na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera powstaje rondo. Po zakończeniu prac na ulicy zostanie wprowadzona strefa „tempo 30” dla uspokojenia ruchu. Projekt zakłada również dosadzenia zieleni.

 

fot. UDŻoliborz 
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda