Kierowcy przewozów osób ukarani mandatami
16 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych nałożyli wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego KSP na kierowców, którzy zajmują się przewozem osób. Działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Przewozy” zostały przeprowadzone wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i reprezentanta miasta st. Warszawy oraz biegłego z zakresu technicznych badań dokumentów Laboratorium Kryminalistycznego KSP, który fałszywe dokumenty stwierdził u obywateli Uzbekistanu i Ukrainy.
Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami innych służb przeprowadzili wczoraj działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Przewozy”. Celem działań była kontrola kierowców, którzy na co dzień zajmują się przewozem osób.
W trakcie działań policjanci przeprowadzili 29 kontroli, podczas których w dwóch przypadkach stwierdzili brak wymaganej licencji, w pięciu przypadkach naruszenie przepisów dotyczących wykonywania przewozów okazjonalnych pojazdem nie zgłoszonym do licencji i niespełniającym kryteriów. Ponadto w siedmiu przypadkach ujawnili fałszywe dokumenty, w szczególności wobec obywateli innych państw, głównie Ukrainy i Uzbekistanu. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu podręcznych testerów autentyczności dokumentów umożliwiających obserwację kontrolowanych dokumentów w powiększeniu oraz z użyciem promieniowania UV. Testy takie przeprowadził biegły z zakresu technicznych badań dokumentów Laboratorium Kryminalistycznego KSP.
Ogółem policjanci nałożyli na kierowców zajmujących się przewozem osób 16 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych, w jednym przypadku skierowali wniosek do sądu. Podczas działań zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne za usterki techniczne w pojazdach. W jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy z uwagi na to, że dokument był podrobiony.
Wśród zatrzymanych kierowców jeden posiadał przy sobie narkotyki.
Tekst: Edyta Adamus
Źródło: Komenda Stołeczna Policji












![[Recenzja] "Niespodziewany gość"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8f0a125254c36f06c77fd499122e4c61885b69dd.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b8148235a005d9e9699a0ab3c645f9e18aa3cf08.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e426682360a326a61cfead699e655d0a5c2cb867.jpeg)














