mobile
REKLAMA

Kłamstwo - Wirus Cywilizacji

W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości w Warszawie, podobnie jak pozostałe instytucje kultury pozostaje zamknięte dla gości. Jednak nie poddajemy się i chcemy z naszą ofertą trafić do domów pasjonatów historii i sztuki.

inf.prasowa
Kłamstwo - Wirus Cywilizacji

19 marca w Galerii Brama Bielańska na terenie oddziału Muzeum Niepodległości, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, miał się odbyć wernisaż wystawy Kłamstwo – wirus cywilizacji. Z oczywistych przyczyn to wydarzenie nie mogło się odbyć.

W związku z tym, Muzeum Niepodległości postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich miłośników i udostępnić część wystawy w formie wirtualnej. Będzie można obejrzeć ją na specjalnej grupie na Facebooku, na kanale Galerii Brama Bielańska: https://www.facebook.com/galeriabramabielanska/ oraz na specjalnie stworzonej grupie Wirtualne Wystawy Muzeum Niepodległości będącej częścią kanału Muzeum Niepodległości: https://www.facebook.com/groups/1380839952127034/ gdzie prezentujemy bogate, wcześniej nie prezentowane, zbiory Muzeum Niepodległości.

Wystawa Kłamstwo – wirus cywilizacji. Powstała przy współpracy Muzeum Niepodległości w Warszawie i Fundacji Rozwoju UKSW, a jej pomysłodawcą był Tadeusz Zieliński.

Kłamstwo otacza nas z każdej strony. Spotykam się z nim wy życiu politycznym, biznesie i sporcie, a nawet w zwykłych relacjach międzyludzkich, gdzie powstało kłamstwo grzecznościowe. Kłamstwo jest proste, łatwe do usprawiedliwienia i popełnienia. Tymczasem prawda wciąż jest terminem tajemniczym, który od wieków spędza sen z powiek filozofom i nie może zostać przyporządkowana do żadnego kryterium, które dałoby prostą odpowiedź, co nią jest.

Jakie oblicza ma kłamstwo? Czy zawsze wygrywa z prawdą? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać na wystawie „Kłamstwo – Wirus Cywilizacji”

 

 

Źródło: Muzeum Niepodległości w Warszawie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda