mobile
REKLAMA

Klub Abstynencki Krokus

Na terenie  dzielnicy Ochota działa Klub Abstynencki Krokus, który od lat pomaga ludziom wyjść z alkoholizmu. Rozwiązywanie problemów alkoholowych jest bardzo trudne, jednak ludzie ze Stowarzyszenia wykorzystując rodzinną atmosferę połączoną z pracą w grupach opartą na działaniach behawioralno-poznawczych, starają nieść pomoc każdemu, kto się do nich zgłosi. Więcej informacji o Stowarzyszeniu znajdziecie na stronie internetowej: http://krokus.info.pl/.

Informacja prasowa
TAGI
Klub Abstynencki Krokus

Alkoholizm jest problemem dotykającym wielu osób w całej Polsce i na świecie. Poza uzależnieniem jednego lub wielu członków rodziny cierpią także inni najbliżsi. Czasem problemy alkoholowe prowadzą do całkowitej degradacji rodziny poprzez utratę pracy, zadłużenie, przemoc oraz wiele innych negatywnych skutków. Dlatego bardzo ważnym jest regularna pomoc całym rodzinom. Jednym z miejsc, gdzie można szukać wsparcia w rozwiązaniu problemu alkoholowego, jest Klub Abstynencki Krokus.

              Historia Krokusa sięga lat 80. ubiegłego wieku. Od tego czasu stowarzyszenie wypracowało metody, pomagające całym rodzinom zażegnać problem alkoholowy. Głównym celem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i członkom ich rodzin, motywowanie ich do podjęcia leczenia oraz do udziału w grupach samopomocowych. Ponadto, prowadzone są spotkania edukacyjno-motywacyjne. Klub uczestniczy w realizacji Dzielnicowych Programów Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Działania behawioralno-poznawcze także zajmują bardzo ważne miejsce w terapii, a certyfikowani specjaliści czuwają nad realizacją nadrzędnego celu, jakim jest wyjście swoich członków z alkoholizmu.

              W ostatnim czasie Zarząd reprezentowany przez Panią Burmistrz Dorotę Stegienkę oraz jej zastępcę Pana Sławomira Umińskiego uczestniczył w spotkaniu wielkanocnym. Stowarzyszenie bierze aktywny udział w Zlotach Trzeźwościowych. Na początku maja członkowie Klubu byli na wyjeździe w Murzasichle, a kolejny wyjazd planowany jest na 3 czerwca, tym razem do Władysławowa.

              Krokus zapewnia kompleksowe wsparcie dla swoich członków, a wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie. Z pełnym planem zajęć realizowanym przez stowarzyszenie możecie zapoznać się na stronie: http://krokus.info.pl/krokus-infoplo-nas. Warunkiem koniecznym do otrzymania pomocy jest bycie trzeźwym.     

              Zapisów do Klubu Abstynenckiego Krokus można dokonywać w godzinach otwarcia, czyli 11.00-20.00 od poniedziałku do piątku w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Sękocińskiej 10. Więcej informacji możecie uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. 22 415 34 37, 503 050 372 oraz 602 858 693. Jeśli, więc, Ty lub Twoja rodzina zmagacie się z problemem alkoholowym i szukacie skutecznego wyjścia z tej sytuacji, koniecznie skontaktujcie się z Krokusem.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda