mobile

Kolejne wzmocnienie Legii przed rozpoczynającym się sezonem

Dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok podpisał z mistrzem Polski - Legią Warszawa José Kanté Martínez. Dwudziestosiedmioletni reprezentant Gwinei w poniedziałek późnym wieczorem dołączył do pierwszego zespołu, który przebywa na zgrupowaniu w Warce.

Marcin Kalicki
Kolejne wzmocnienie Legii przed rozpoczynającym się sezonem

Urodzony 27 września 1990 roku w Sabadell José Kanté Martínez to gwinejski napastnik hiszpańskiego pochodzenia. Wychowanek klubu Gimnàstic de Tarragona grał w przeszłości m.in. w EA Prat, AEK Larnaka, rezerwach Málagi czy Górniku Zabrze. Ostatnie dwa sezony Kanté spędził w Wiśle Płock, gdzie w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy strzelił dziewiętnaście bramek, będąc tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem "Nafciarzy".

- José Kanté przychodzi do nas po kilku dobrych sezonach spędzonych w polskiej lidze, szczególnie w Wiśle Płock. Wierzę, że będzie wzmocnieniem linii ataku. José zna polskie realia, klimat, język, więc zaadoptowanie się do drużyny nie zajmie mu dużo czasu. To także reprezentant swojego kraju. Nasz nowy napastnik może być bardzi przydatny przy wyzwaniach, które czekają Legię w najbliższej przyszłości - kwalifikacjach do europejskich pucharów, meczu o Superpuchar Polski i początku sezonu ligowego. Już od jutra będzie trenował z nami na sto procent - powiedział Ivan Kepcija, dyrektor techniczny Legii Warszawa.

José Kanté Martínez będzie jednym z czterech napastników, którzy przyjechali z pierwszą drużyną. Poza Gwinejczykiem w Warce są także: Eduardo da Silva, Jarosław Niezgoda i Sandro Kulenović.

Legia podpisała wcześniej już kontrakty z reprezentantami polskiej młodzieżówki, obrońcami: Mateuszem Wieteską i Mateuszem Hołownią.

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda