mobile

Kolejny apel samorządów o wsparcie dla kultury

Warszawa, wraz z innymi członkami Koalicji Miast, ponownie apeluje o konkretne wsparcie dla kultury, jej instytucji oraz twórców. W liście wystosowanym do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreśla się, że „odmrażanie” w tej dziedzinie powinno być jednym z priorytetów rządu.

 
inf. prasowa
Kolejny apel samorządów o wsparcie dla kultury

- Pandemia COVID-19 niesie ze sobą nie tylko kryzys zdrowotny, gospodarczy, ale także    społeczny. Jesteśmy świadkami przymusowej izolacji i atomizacji życia wspólnoty  – podkreśla Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy.

Warszawa i inni stowarzyszeni w Koalicji Miast dla Kultury samorządowcy oraz dyrektorzy instytucji kultury właśnie z tego powodu wystosowali kolejny list do wicepremiera Piotra Glińskiego, w którym apelują o włączenie szczebla samorządowego do Zespołu Antykryzysowego przy ministerstwie oraz proponują konkretne rekomendacje do ponownego uruchamiania pola kultury.

Dla sygnatariuszy listu niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, że domy i centra kultury są gotowe i chętne do realizacji swojej misji w bezpiecznych warunkach (małe grupy) oraz działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Będzie to    szczególnie potrzebne    w okresie wakacyjnym, kiedy zorganizowany wypoczynek będzie utrudniony. Instytucje kultury – zarówno samorządowe, społeczne, jak i prywatne - prowadzą zarówno działalność edukacyjną, upowszechnieniową, jak i wspierającą twórczość w różnorodnych dziedzinach. W związku z tym mają nieocenione doświadczenie, którym mogą służyć przeciwdziałaniu skutkom pandemii. Koalicjanci dopominają się również o poszerzenie reprezentacji w zespole antykryzysowym o grono twórców festiwali i wydarzeń artystycznych.

 

 

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda