mobile

Kolejny Portugalczyk trafił do Legii

Portugalczyk Salvador Agra będzie reprezentował barwy stołecznej Legii. 27-letni skrzydłowy, występujący również na pozycji napastnika był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. W swojej karierze występował w drużynach portugalskich, hiszpańskich i włoskich.

Marcin Kalicki
Kolejny Portugalczyk trafił do Legii

- Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i stanowi dużą markę. Wiele słyszałem o Legii, jest znana na świecie i w Europie, z powodu swojej wielkości, historii, ale też wspaniałych kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem jej zawodnikiem. Wszystko czego potrzebuję, otrzymałem tutaj w Warszawie. Chcę walczyć o tytuły, których zdobycie jest celem drużyny i zakwalifikować się do europejskich rozgrywek. Zależy mi na tym, żeby kibice Legii byli zadowoleni z mojej postawy - mówi Salvador Agra.

Salvador Agra często zmieniał otoczenie. Reprezentował barwy m.in. portugalskich: Varzim Sport Club, Sporting Clube Olhanense, Sporting Clube de Braga, Associação Académica de Coimbra, Clube Desportivo Nacional, SL Benfica Lizbona; hiszpańskich: Realu Betis Sevilla, Granada Club de Futbol i Cadiz Club de Futbol, natomiast w Serie A grał w AC Sienie.

- Doświadczenie z trzech mocnych europejskich lig oraz regularne powołania do młodzieżowych reprezentacji Portugalii (łącznie 19 meczów) to atuty nowego zawodnika Mistrza Polski - zapowiadają przedstawiciele biura prasowego Legii Warszawa.

Salvador Agra będzie czwartym Portugalczykiem grającym w drużynie "Wojskowych". Poza najnowszym nabytkiem legionistami są już bowiem: Cafu, André Martins i zakontraktowany w sobotę Luis Rocha. Agra podpisał z Legią kontrakt do 31 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o rok. Nowy piłkarz Legii udał się z drużyną do Portugalii na pierwsze zimowe zgrupowanie.

Sprowadzenie na Łazienkowską Agry i Rochy oznacza, że latem z klubem może pożegnać się Adam Hlousek. Bardzo prawdopodobne są też transfery do Turcji Michała Pazdana i Michała Kucharczyka.

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda