Komediowe piątki w Galerii Północnej
Galeria Północna na Białołęce to, poza przestrzenią handlową, propozycja dla wielbicieli dobrego humoru, błyskotliwej rozrywki, teatru - także dla najmłodszego widza.
W każdy piątek o godzinie 19-ej, w zależności od zaplanowanego wydarzenia, część galerii zamienia się w centrum rozrywki z udziałem grup improwizacyjnych lub uznanej gwiazdy kabaretu. Dotychczas mogliśmy podziwiać między innymi: występy Marcina Dańca, improwizatorów związanych z Klubem Komediowym przy Nowowiejskiej, czy monolog satyryka, autora piosenek i prezentera - Piotra Bałtroczyka.
Ten ostatni przyciągnął ogromną publiczność, gdzie nieliczne miejsca siedzące stanowiły wysepkę w morzu ludzi stojących – nie tylko na poziomie, na którym odbywało się spotkanie z artystą.
Bałtroczyk przygotował spektakl improwizowany „Mężczyzna z kijowym peselem” i od pierwszych słów było wiadomo, że i tym razem uwiedzie spragnionych dobrej zabawy odbiorców.
Opowieść to pełna wątków autobiograficznych podróż w czasie, okraszona ironią, absurdem, odniesieniami do życia społecznego „wczoraj i dziś”, jak i do polityki. Refleksje mężczyzny po 50-ce, który w poczuciu bezpowrotnie minionej młodości (Starość zaczyna się wtedy, gdy wartość świeczek przekracza wartość tortu), docieka sensu życia, które w dużej mierze upłynęło pod wpływem napojów wyskokowych – nie bez wpływu na percepcję i osobliwy osąd całości.
Monolog, który dopełnia się „tu i teraz”, sprawia, że publiczność staje się częścią spektaklu, o czym mogła się przekonać pani Milena, uczestniczka wyłowiona przez Piotra Bałtroczyka podczas rozważań i wciągnięta w jego opowieść. „Oczko do publiczności” to stały element tego typu spektakli, a widz zaangażowany, uważny i aktywny, to warunek powodzenia przedsięwzięcia. W przypadku artysty tej klasy – wszelkie niepowodzenia wydają się niemożliwe, a dobra zabawa oczywistością.
A od jutra, Galeria Północna rozpoczyna kolejną serię piątkowych spotkań - "Teatralne wieczory dla dorosłych". Cykl rozpocznie się przedstawieniem „Wniebowzięte” w ramach Drama Point Productions.












![[Recenzja] "Niespodziewany gość"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8f0a125254c36f06c77fd499122e4c61885b69dd.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b8148235a005d9e9699a0ab3c645f9e18aa3cf08.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e426682360a326a61cfead699e655d0a5c2cb867.jpeg)













