Komplet punktów UKS Esperanto w zwycięskim dwumeczu z WTS INOVATIV Warka

Dwa dni, dwa mecze i komplet punktów – to bilans siatkarek UKS Esperanto w ostatnim okresie. Seniorki wolskiego klubu najpierw pokonały WTS INOVATIV Warka na własnym parkiecie, by dzień później odnieść zwycięstwo na boisku rywalek.

W meczu rozgrywanym w stolicy warszawianki wręcz zdeklasowały rywalki pewnie sięgając po trzy punkty. Podopieczne trenera Krzysztofa Czarnołęckiego jedynie w drugiej partii dały odrobinę nadziei siatkarkom z Warki na nawiązanie rywalizacji, choć ta tak szybko jak się pojawiła, równie szybko zgasła. Esperanto pokonało WTS pewnie inkasując komplet punktów.

UKS Esperanto Warszawa – WTS INOVATIV Warka 3:0 (25:7, 25:19, 25:7)

Warszawianki zagrały w składzie: Joanna Borowska, Katarzyna Perycz, Julia Gregorowicz, Karolina Nieradka, Aleksandra Bieleń-Zając, Zuzanna Gnas, Urszula Kluge, Kinga Woźniak, Monika Nogaj, Anna Świeca, Monika Kwiatkowska-Dubniak, Dorota Dżuchil, Natalia Płaszczyca.

Drugie spotkanie obydwu zespołów, które odbyło się dzień później, było jednocześnie początkiem rundy rewanżowej. Siatkarki z Warszawy ponownie zagrały świetny mecz. Dzięki wygranej nie tylko dopisały kolejne trzy punkty na swoje konto, ale awansowały również na trzecią pozycję w ligowej tabeli tracąc jeden punkt do zespołu SPS LEVEL UP Jedlińsk oraz siedem do niepokonanej dotychczas drużyny – UKS Orlęta Raszyn.

WTS INOVATIV Warka – UKS Esperanto Warszawa 0:3 (16:25, 15:25, 18:25)

Skład zespołu z Warszawy: Joanna Borowska, Klaudia Parzyszek, Karolina Nieradka, Aleksandra Bieleń-Zając, Ewa Sempolińska, Anna Świeca, Natalia Kawka, Monika Nogaj, Weronika Jarmoc, Monika Kwiatkowska-Dubniak, Natalia Płaszczyca.

Specjalnie dla Czytelników Informatora Stolicy spotkanie podsumowały zawodniczki UKS Esperanto. – Dziewczyny z Warki ładnie grały, walczyły i broniły dużo naszych ataków. Jednak nie było momentów, że martwiłyśmy się o wynik. To my przez cały czas kontrolowałyśmy sytuację. Dzięki dużej przewadze punktowej w każdym secie, mogłyśmy przećwiczyć różne warianty ustawień i ataku oraz niestandardowe zagrywki – powiedziała Monika Nogaj. – Wyszłyśmy na mecz skoncentrowane i pierwszy sen zakończył się zdecydowana wygraną. W drugim secie wkradło się w nasze szeregi trochę rozluźnienia, co skutkowało kilkoma niepotrzebnymi błędami, jednak nie przeszkodziło to w pewnej wygranej również tego seta. Trzeci i ostatni set meczu to ponownie duża przewagą naszego zespołu i pewne zwycięstwo. Podczas meczu na boisku zaprezentowały się wszystkie powołane zawodniczki i uważam, że cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie – dodała Anna Świeca.

W najbliższą sobotę, 11 grudnia odbędzie się mecz na szczycie. UKS Esperanto podejmie w Hali Sportowej „Reduta” przy ul. Redutowej 37 wicelidera SPS LEVEL UP Jedlińsk. Jeśli warszawianki wygrają to spotkanie awansują na drugie miejsce w rozgrywkach. Zapraszamy do kibicowania stołecznemu zespołowi. Mecz rozpocznie się o godz. 12:00.