Koniec dobrej passy Hutnika
Hutnik Warszawa przegrał na wyjeździe z KS Łomianki 0:1, w meczu 13. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.
Źródło: inf. prasowa
Nieskuteczność. Ten element gry spowodował, że Hutnik nie wygrał w Łomiankach. „Hutnicy” stworzyli wiele okazji, ale nie potrafili strzelić nawet na pustą bramkę. Gospodarze wypracowali dwie groźne szanse, z których jedną wykorzystał były zawodnik „Dumy Bielan”, Mateusz Sołtys.
W 7. minucie Łukasz Szala podał do niepilnowanego Jakuba Mierzejewskiego. Pomocnik Hutnika oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka minimalnie minęła bramkę Łomianek. W 23. minucie okazję miał Szala. Kamil Jankowski dośrodkował z rzutu wolnego, a napastnik klubu z Bielan z bliska trafił jedynie w bramkarza. Chwilę potem gospodarze objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym, zawodnik Łomianek podał z prawej strony na środek „szesnastki” do Sołtysa, który strzałem po ziemi pokonał golkipera. W 38. minucie po akcji Damiana Prackiego sprzed pola karnego uderzał Krystian Przyborowski, lecz trafił tylko w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy z dziesięciu metrów strzelał Mierzejewski, ale bramkarz obronił to uderzenie.
Po zmianie stron, następna dogodna szansa miała miejsce w 70. minucie. Szala podał z prawej strony boiska do Mierzejewskiego, który z kilku metrów trafił prosto w golkipera. W 82. minucie po kiksie bramkarza Łomianek piłka trafiła do Przyborowskiego, który spudłował strzelając na pustą bramkę.
Następny mecz odbędzie się znów na wyjeździe. W sobotę, o godzinie 15.30, Hutnik zagra z liderem, Pogonią Grodzisk Mazowiecki.
KS Łomianki – Hutnik Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Sołtys 25′.
Żółte kartki: Cuch, Wiśniewski.
Łomianki: Wysocki – P. Brzozowski, Sawicki, Ziąbski, Prusik, Szeliga, Jóźwiak (Krzeszowski 65′), Kowalski (Sieczko 90′), Sołtys, Makowski (Kaczmarek 90′), Gac.
Hutnik: Pasturczyk – Górecki, Nowik, Pracki, Baranowski – Przyborowski, Cuch, Jankowski, Wiśniewski (Smoczyński 63′), Mierzejewski (Kucharski 84′) – Szala (Czyż 75′).
Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa).a
















![[KONKURS] Spektakl "Choinka" w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6289f215bacb04cf6a286c7b65048e016b8a0151.jpeg)
![[Konkurs Mikołajkowy] „Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/a8a133f53765e694b010c58b5649c0fe6576dac0.png)
![[Konkurs] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/ccbd0d61ad75ac74de345ccc1e0f020b4367abd0.png)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Przyjazne dusze” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e70719d748773077595f2fdfe65067e0b399bdee.jpeg)














