mobile
REKLAMA

Krzysztof Strzałkowski ponownie burmistrzem Woli!

Na dzisiejszej sesji Rady Dzielnicy Wola rajcy wybrali Zarząd Dzielnicy. Burmistrzem został dotychczasowy włodarz – Krzysztof Strzałkowski. Poznaliśmy także wiceburmistrzów.

Marcin Kalicki
Krzysztof Strzałkowski ponownie burmistrzem Woli!

W wyniku kwietniowych wyborów samorządowych samodzielną większość uzyskała Koalicja Obywatelska, która zdobyła piętnaście z dwudziestu pięciu mandatów. Sześciu radnych ma Prawo i Sprawiedliwość, a po dwoje Lewica i przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Wola Mieszkańców – Społecznicy z Woli.

Wszystko wskazywało na to, że włodarza dzielnicy poznamy na sesji, która odbyła się we wtorek, 28 maja. Obrady jednak zostały niespodziewanie przerwane i wznowiono je dzisiejszego popołudnia. Burmistrzem Woli na trzecią kadencję został wybrany Krzysztof Strzałkowski.

Włodarz dzielnicy to doświadczony samorządowiec. Był radnym powiatu wołomińskiego. W latach 2010-2014 pełnił funkcję wicemarszałka województwa mazowieckiego. W 2014 roku został na kilka miesięcy burmistrzem Bemowa zastępując Alberta Stomę. Po wyborach samorządowych, które odbyły się w tym samym roku, został wybrany burmistrzem Woli i stanowisko to pełnił będzie nieprzerwalnie przynajmniej do 2029 roku. Od 2014 roku jest równocześnie radnym Sejmiku Mazowieckiego.

W skład Zarządu Dzielnicy Wola weszło także trzech zastępców burmistrza. Radni zdecydowali, że wiceburmistrzami w kadencji 2024-2029 będą: Grażyna Orzechowska-Mikulska, Adam Hać i Wojciech Lesiuk.

/Marcin Kalicki/

Fot. FB Krzysztof Strzałkowski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda