mobile
REKLAMA

Kulturalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Bilet do teatru lub kina, a może zaproszenie na ciekawą wystawę lub spacer tematyczny? Dla seniorów i seniorek w Warszawie można znaleźć wiele ciekawych, kulturalnych propozycji.

Informacja prasowa
Kulturalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Świętowanie w teatrze 

W niektórych warszawskich teatrach można jeszcze kupić bilety w specjalnych cenach, właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Teatr Ateneum zaprasza w ten weekend m.in. na spektakl „Cesarz” wg słynnej książki Ryszarda Kapuścińskiego, a także „Uciekinierki” w reż. Wojciecha Adamczyka, z brawurowymi rolami Magdaleny Zawadzkiej i Sylwii Zmitrowicz. Uwaga! Pula biletów w specjalnej cenie tylko przy rezerwacji telefonicznej lub w kasie.  Do Teatru Dramatycznego można zabrać babcię i dziadka na „Fatalistę. Singerowską historię w V aktach” Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego, a w Teatrze Studio można jeszcze kupić bilety na „Powrót Tamary” w reż. Cezarego Tomaszewskiego.  

Teatr Żydowski zaprasza starszą publiczność na spektakl muzyczny „Jentl”. Warto się pospieszyć, bo tańsze bilety (na hasło „Dzień Babci i Dziadka”) szybko się rozchodzą.  

Wśród miejskich propozycji także „Krzykucha”, czyli stand-up laureatki Paszportu Polityki Jany Shostak, w Komunie Warszawa - jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych minionego roku wg portalu kulturalnego Dwutygodnik.

Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tzw. bilet otwarty, który jest ważny zwykle do końca sezonu i upoważnia do obejrzenia dowolnego spektaklu z repertuaru. Część stołecznych teatrów organizuje też specjalne akcje i zniżki dla seniorów – tak jest np. w Nowym Teatrze czy w Syrenie

 

Zabierz babcię i dziadka na wystawę     

Bilet na wystawę w jednym z warszawskich muzeów to też świetny pomysł na prezent. Wybrane propozycje:  

·         Muzeum Warszawy – „Niewidoczne. Historie warszawskich służących” i towarzyszące wystawie debaty, pokazy filmowe, oprowadzania 

·         Muzeum Woli – nowo otwarta wystawa „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy” (w czwartki wszystkie oddziały Muzeum Warszawy, w tym Muzeum Woli, można zwiedzać bezpłatnie) 

·         Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – seniorzy powyżej 60 roku życia korzystają ze zniżki, zwiedzanie w czwartek jest bezpłatne 

·         Muzeum Karykatury – do 3 kwietnia trwa wystawa „Przepotwarzanie” (we wtorki wstęp wolny, w pozostałe dni bilet ulgowy dla seniorów kosztuje 5 zł)

·         Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie otwarte od wtorku do soboty w godz. 12-18, a bilety dla seniorów kosztują 6 zł. 

Atrakcje dla seniorów – lokalnie 

Nie tylko w Dniu Babci i Dziadka, ale przez cały rok, zapraszają na wydarzenia zapraszają  dzielnicowe domy kultury i biblioteki. Najczęściej to specjalne zajęcia artystyczne, ruchowe, a także propozycje kulturalne – koncerty, spektakle, spotkania autorskie. Warto zaglądać na strony internetowe domów kultury, obserwować ich profile w mediach społecznościowych. Informacje o najciekawszych wydarzeniach warszawskich bibliotek publicznych można znaleźć na stronie www.bibliotekiwarszawy.pl 

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda