mobile
REKLAMA

Kurs samoobrony dla kobiet na Mokotowie i Woli

W październiku na Mokotowie i Woli, mieszkanki tych dzielnic będą mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach samoobrony. Pierwszy kurs rozpoczyna się 3 października na Mokotowie. Zajęcia na Woli zaczną się 10 października. W porozumieniu z burmistrzami obu dzielnic, swoją wiedzę paniom przekaże instruktor Grzegorz Wyszomierski.

Kurs samoobrony dla kobiet na Mokotowie i Woli

Zajęcia z samoobrony skierowane są do kobiet w wieku powyżej osiemnastego roku życia. Nie ma górnej granicy. Wcześniejsze przygotowanie fizyczne, czy umiejętności walki nie są konieczne by wziąć w nich udział.

- Celem kursu jest nauka podstawowych zachowań w kontekście psychologiczno-fizycznym z uwzględnieniem i przestrzeganiem polskiego prawa karnego. Omówimy takie terminy jak “obrona konieczna” i “stan wyższej konieczności.  Dodatkowo panie poznają  podstawowe technik samoobrony w przypadku gdy agresor-napastnik bezpośrednio zaatakuje lub zaczepi, nastąpi próba szantażu niebezpiecznym narzędziem typu nóż, próba gwałtu, kradzieży lub pomoc osobie poszkodowanej.  Nauczymy kobiety jak rozpoznać napastnika oraz zapamiętać ważne szczegóły typu: miejsce,  rysopis bandyty. To są bardzo ważne rzeczy, które chcemy przekazać w tym krótkim kursie. To nie jest kurs, podczas którego nauczymy się uwolnień, uchwytów, rzutów jak sportowcy trenujący wyczynowo. Przez osiem godzin żaden instruktor nie nauczy realnej samoobrony. Może przekazać jedynie podstawy. Gdy, ktoś twierdzi inaczej, zwyczajnie oszukuje. Mam nadzieję, że kobietom oraz samorządowcom spodoba się ten kurs a na rozwinięcie umiejętności w drugim etapie kursu zaprosimy już niebawem – powiedział Grzegorz Wyszomierski, instruktor sztuk walki.

Zajęcia na Mokotowie odbywać będą się w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ulicy Woronicza 44A. Zapisy prowadzi Zespół Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów drogą mailową mtrawinski@um.warszawa.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 22 56-51-689.

Na Woli zgłoszenia przyjmowane są także mailowo pod adresem profilaktyka@wola.waw.pl. Przy zapisie należy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko, adres zamieszkania, aktualny numer telefonu lub mail, w celu potwierdzenia uczestnictwa. Zgłaszać się można też telefonicznie pod numerem 22 44-35-753 lub 22 44-257 -54. Zajęcia odbywać się będą w Warszawskim Centrum Taekwondo, CH Towarowa przy ulicy Towarowej 22.

Liczba miejsc jest ograniczona. W jednej grupie ćwiczących kobiet może być około 25.

Grzegorz Wyszomierski jest instruktorem z wieloletnim doświadczeniem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Posiada stopień mistrzowski VII Dan w Taekwondo. Trenował też kick – boxing w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W kick – boxingu ma tytuł instruktora sportu oraz trenera II klasy. Jest również mistrzem w hapkido – I dan. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mu na opracowanie własnego stylu Combat Hosin Sul.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda