mobile
REKLAMA

Łącząc pokolenia: od Powstańców do Młodych głów

Wczoraj w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbyła się inauguracja wystawy zdjęć autorstwa Marty Wojtal. Fotografie, na których można zobaczyć Bohaterki i Bohaterów Powstania Warszawskiego, powstały w ramach kampanii społecznej #TeżByliśmy. Projekt ten powstał przy współpracy kampanii BohaterON z projektem MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA. Na wernisażu obecni byli również Powstańcy, którzy z całym sercem zaangażowali się w projekt

Maja Jaubin
Łącząc pokolenia: od Powstańców do Młodych głów

Akcja BohaterON-włącz historię trwa od 10 lat i ma na celu upamiętnienie i pomoc Powstańcom Warszawskim. Z kolei projekt MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym stawia na wsparcie młodych ludzi i połączenie pokoleń. Z okazji 80. rocznicy Powstania oba projekty współpracują, inspirując młodych i starczych do dialogu międzypokoleniowego. Wystawa zdjęć i akcja #TeżByliśmy to część ich działań.

Pomysłodawczyniąprzedsięwzięcia jest Martyna Wojciechowska, założycielka Fundacji UNAWEZA. Podczas rozmowy opowiedziała nam o swojej wizji: - Od dawna marzyłam o stworzeniu więzi między pokoleniami. W naszym projekcie „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" dajemy młodym głos. Tym razem rozmawiamy z Bohaterami i Bohaterkami Powstania Warszawskiego o wyzwaniach, z którymi młodzież mierzy się w okresie dojrzewania. Chcemy przekazać młodym głowom, że mogą liczyć na wsparcie dorosłych.

Projekt #TeżByliśmy przekroczył wszelkie moje marzenia. Bohaterzy powstania wspierają młodzież, mówiąc o trudnościach, którym sami kiedyś musieli stawiać czoła. Wspominają, że też byli młodzi, też się zakochiwali oraz też martwili się wynikami w nauce. Każde pokolenie mierzy się ze swoimi wyzwaniami. A naszym celem jest budowanie mostu między przeszłością a przyszłością. Chcemy głośno mówić nie tylko o historii Polski, lecz także o tym, co nas wszystkich – niezależnie od pokolenia – łączy – podkreśla Martyna Wojciechowska.

Zdjęcia będzie można oglądać od 5 do 30 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie. Podczas briefingu organizatorzy poinformowali, że każdy, kto pragnie wyrazić wsparcie dla młodzieży, może dołączyć do kampanii społecznej #TeżByliśmy. Wystarczy opublikować na mediach społecznościowych swoje zdjęcie z czasów nastoletnich oraz refleksję na temat tego, co powiedziałbyś/powiedziałabyś swojemu młodszemu sobie ze zdjęcia. Pamiętajcie o dodaniu hasztagów #TezBylismy i #BohaterONxMlodeGlowy.

fot. Maja Jaubin 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda