mobile
REKLAMA

Lato w mieście z Eco Studio – konkurs dla szkół

„Lato w mieście z Eco Studio” to konkurs organizowany w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO-SYSTEM. Jego celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sposobów postępowania z nim oraz wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Patronat nad projektem objął Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Paweł Michalec.

Informacja prasowa
Lato w mieście z Eco Studio – konkurs dla szkół

Do wygrania są cenne nagrody: tablice interaktywne, materiały multimedialn na tablice i projektory, tablety z edukacyjnymi materiałami wideo oraz wakacyjne spotkania z gwiazdami.

Ambasadorami konkursu są gwiazdy młodego pokolenia: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak. Tworzą oni edukacyjne materiały wideo, przedstawiające problematykę dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania z elektroodpadami. Influencerzy zachęcają swoich fanów do stworzenia podobnych filmów wspólnie z nauczycielami. Zasady są proste. Wystarczy w szkole założyć Koło Przyrodnicze, nadać mu nazwę i w grupie nagrać krótki film edukacyjny, wzorowany na filmach tworzonych przez ambasadorów projektu. Film może być nagrany telefonem komórkowym, aparatem lub kamerą. Liczy się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektrośmieciami. Film, powinien byc krótki, nie może pzrekroczyć 60 sekund i należy go wysłać do organizatora konkursu do dn. 7 czerwca br. Do zgłoszenia nalezy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz zgodę rodziców na publikację wizerunku dzieci biorących udział w nagraniu.

Komisja konkursowa wybierze cztery najciekawsze materiały wideo. Zostaną one opublikowane w mediach społecznościowych i na stronie internetowej projektu oraz w mediach tradycyjnych zaangażowanych ekologicznie.

Na zwycięskie Koła Przyrodnicze czekają wyjątkowe nagrody. W lipcu br. Laureatów odwiedzą ambasadorzy projektu, którzy zorganizują na terenie placówki spotkanie edukacyjne „Lato w mieście z Eco Studio” połączone z atrakcjami plenerowymi (dmuchańce king size, maskotki projektu, quizy ekologiczne i wiele innych). Będzie to idealny sposób na ciekawe zagospodarowanie czasu wakacji dla dzieci, które będą je spędzać w domu. Konkurs wspiera tym samym działania urzędów miast i gmin, które co roku szukają pomysłów na wydarzenia i aktywności organizowane w ramach „Lata w mieście”.

Będą również nagrody dodatkowe dla szkół biorących udział w konkursie. Laureat I miejsca otrzyma tablicę interaktywną, a laureat II miejsca multimedialne materiały na tablice interaktywne i projektory z wybranego przedmiotu przyrodniczego. Laureaci III i IV miejsca pozyskają dla szkoły tablety z edukacyjnymi materiałami wideo.

Inspiracje filmowe do konkursu z udziałem Kingi Sawczuk i Kuby Adamiaka zobaczycie na kanale YouTube: www.youtube.com/ecostudio . Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie: https://www.electro-system.pl/eco-studio-electro-system/ .

Fot. UD Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda