mobile
REKLAMA

Legalne miejsca do parkowania przy ul. Marii Kazimiery

Urząd Dzielnicy Żoliborz rozpoczął prace, dzięki którym stworzy zgodne z przepisami Prawa o ruchu drogowym, miejsca do parkowania pojazdów przy ulicy Marii Kazimiery na wysokości numerów 18 i 20. Poszerzony zostanie chodnik oraz postawiony znak umożliwiający na nim legalne parkowanie.

inf. prasowa
Legalne miejsca do parkowania przy ul. Marii Kazimiery

Dotychczas zakaz parkowania dotyczył zarówno ulicy, jak i przylegającego do niej chodnika. Nie mniej zakaz ten był często łamany, a mieszkańcy narażeni na kontrole Straży Miejskiej i mandaty. Na prośbę mieszkańców i w odpowiedzi na interpelacje radnych, zdecydowaliśmy o stworzeniu tam legalnych miejsc do parkowania – mówi Paweł Michalec, burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Zgodnie z zatwierdzonym do realizacji projektem nowej organizacji ruchu, chodnik przy ulicy Marii Kazimiery w rejonie numerów 18 i 20 zostanie poszerzony do 3 m. Dodatkowo, postawiony zostanie znak B-36 (zakaz zatrzymywania się) wraz z tabliczką T-O (nie dotyczy chodnika). To rozwiązanie umożliwi przepisowe parkowanie pojazdów na chodniku, zapewniając przy tym niezbędną przestrzeń dla pieszych o szerokości 1,5 m.

Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym, trzeba było wyeliminować parkowanie pojazdów w odległości 10 m od przejścia dla pieszych oraz skrzyżowań z ul. Jelinka oraz ul. Rymkiewicza. Dlatego w tych miejscach pojawiły się już słupki blokujące.

 

 

 

Źródło: UD Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda