mobile
REKLAMA

Legia pozyskała bramkarza

Do drużyny Legii Warszawa dołączył 26-letni Dominik Hładun. Bramkarz w stołecznym zespole będzie występował do końca sezonu 2025/2026.

Marcin Kalicki
Legia pozyskała bramkarza

Dominik Hładun to wychowanek Zagłębia Lubin. W Ekstraklasie zadebiutował w 2018 roku i od tej pory rozegrał w niej 109 spotkań. Poza półrocznym wypożyczeniem jesienią 2015 roku do Chojniczanki Chojnice golkiper całą swoją dotychczasową karierę spędził w klubie z Dolnego Śląska.

– Kiedy odzywa się do Ciebie taki klub jak Legia, to ciężko jest odmówić. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu. Od początku chcę wprowadzić doświadczenie, a także organizacje gry w obronie, również kiedy mamy piłkę – mówi Dominik Hładun.

W minionym sezonie bramkarz Zagłębia zagrał w dwudziestu trzech meczach spędzając na boisku dwa tysiące siedemdziesiąt minut.

– Dominika Hładuna oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w Ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać. Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości – mówi Jacek Zieliński.

W stołecznym klubie nowy bramkarz będzie występował z numerem 30.

Fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda