mobile

Legia w turnieju finałowym! TAURON 1. Liga na wyciągnięcie ręki

Po zwycięstwie w sezonie zasadniczym siatkarze Legii nie zwalniają tempa. W Turnieju Półfinałowym o awans do TAURON 1. Ligi warszawianie wygrali dwa z trzech spotkań i mają duże szanse na grę na zapleczu PlusLigi.

Marcin Kalicki
Legia w turnieju finałowym! TAURON 1. Liga na wyciągnięcie ręki

Z powodu kontuzji w zawodach nie wziął udziału podstawowy siatkarz „Wojskowych” – Paweł Pietkiewicz. Skład stołecznego zespołu na zasadzie transferu medycznego uzupełnił Adam Kącki występujący w tym sezonie w drużynie KS Lechii Tomaszów Mazowiecki.

W turnieju rozgrywanym w Grodzisku Mazowieckim poza gospodarzami UKS Spartą zagrały również: WKS Wieluń, Legia Warszawa i SMS PZPS I Spała. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika rozpoczęli zawody od pewnej wygranej z zespołem z Wielunia, a nagrodę najlepszego zawodnika meczu z rąk Ryszarda Czarneckiego, wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej odebrał Szymon Pałka.

W kolejnym spotkaniu legioniści zmierzyli się z gospodarzami. Był to o tyle istotny mecz, że wygrana warszawian zapewniała im awans do turnieju finałowego. Nic więc dziwnego, że siatkarze z Mokotowa wyszli na boisko bardzo skoncentrowani i zmotywowani. Dodatkowym impulsem dla „Wojskowych” była chęć rewanżu na zespole z Grodziska Mazowieckiego, z którym to stołeczne ekipa przegrała w sezonie zasadniczym. Była to pierwsze i jedyna porażka w rozgrywkach ligowych. Drugiego dnia zawodów legioniści ponownie odnieśli zwycięstwo 3:0, a najlepiej na parkiecie zaprezentował się Arkadiusz Żakieta. – Cieszymy się tego, że udało nam się awansować do turnieju finałowego po dwóch wygranych meczach, dzięki czemu niedzielny mecz zagramy bez stresu i bez ciśnienia, że musimy zwyciężyć. Pierwszy mecz z Wieluniem jak i drugi mecz z gospodarzem Spartą Grodzisk Mazowiecki zagraliśmy równo w każdym elemencie. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka dzięki czemu graliśmy efektywnie w systemie blok-obrona i wykorzystywaliśmy swoje kontry. Czujemy się świetnie ze sobą na boisku, gra sprawia nam radość i chcemy wygrywać więcej. Następny cel przed nami to turniej finałowy, który chcemy wygrać i awansować do TAURON 1. Ligi – powiedział po drugim spotkaniu atakujący Legii Arkadiusz Żakieta.

Ostatniego dnia zawodów trener stołecznej drużyny mógł wpuścić na boisko siatkarzy, którzy spędzili dotychczas mniej czasu na parkiecie. Pomimo walki i dobrej postawy warszawianie ulegli zespołowi ze Spały. Rezultat ten nie miał już jednak znaczenia w kontekście walki o awans do I ligi.

Wyniki Turnieju Półfinałowego rozgrywanego w Grodzisku Mazowieckim:

Legia Warszawa – WKS Wieluń 3:0 (25:22, 25:17, 25:16)

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – SMS PZPS I Spała 1:3 (21:25, 25:17, 18:25, 22:25)

WKS Wieluń – SMS PZPS I Spała 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 23:25)

Legia Warszawa – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – WKS Wieluń 0:3 (21:25, 22:25, 23:25)

SMS PZPS I Spała – Legia Warszawa 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:20)

Tabela końcowa zawodów:

1. SMS PZPS I Spała

2. Legia Warszawa

3. WKS Wieluń

4. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

W Grodzisku Mazowieckim Legia zagrała w składzie: Patryk Akala, Adam Kącki, Patryk Brzostek, Maciej Stępień, Arkadiusz Żakieta, Tomasz Obuchowicz, Szymon Pałka, Jan Gawryś, Kamil Szewczyk, Mariusz Godlewski, Bartosz Stępień, Jakub Sutryk, Bartosz Tomczak.

W turnieju finałowym znalazło się sześć zespołów, które podzielone na dwie grupy przystąpią w dniach 28 kwietnia – 2 maja do walki o TAURON 1. Ligę. Rywalami legionistów w grupie B będą: Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie oraz ECO-TEAM AZS 2020 Stolzle Częstochowa. W grupie A zagrają natomiast: SMS PZPS I Spała, WKS Sobieski Arena Żagań i SPS Chrobry Głogów. Dwa najlepsze zespoły turnieju finałowego w przyszłym sezonie będą występowały w pierwszej lidze.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda