Legia wygrywa w meczu przyjaźni

Piłkarze Legii Warszawa przerwali passę ligowych porażek. Po czterech meczach bez zwycięstwa dziś w Radomiu „Wojskowi” pokonali Radomiaka 1:0. Do lidera – Śląska Wrocław tracą obecnie siedem punktów.

Derby Mazowsza to w ostatnich latach mecz przyjaźni. Kibice obydwu drużyn darzą się sympatią i wspólnie wspierają na meczach swoich zespołów. Nie inaczej było i tym razem. Na trybunach wszyscy fani siedzieli razem i wspierali z całych sił obydwa teamy. Samo spotkanie nie należało do zachwycających widowisk. W dwudziestej szóstej minucie sędzia Łukasz Kuźma podyktował „jedenastkę” za faul Franka Castanedy na Pawle Wszołku. Rzut karny pewnie wykorzystał Josue i Legia objęła prowadzenie. W kolejnych minutach szanse na podwyższenie wyniku zmarnowali m.in. Gil Dias czy Bartosz Slisz, ale pomocnicy ze stolicy nie zdołali pokonać golkipera gospodarzy. Radomiak też miał swoje szanse. Szczególnie zapamiętani mogli zostać Edi Semedo i Mike Cestor, jednak dobrze w bramce spisywał się dzisiaj Kacper Tobiasz. Mecz ostatecznie zakończył się jednobramkowym zwycięstwem stołecznego klubu.

Radomiak Radom – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Josue (26-k)

Żółte kartki: Rafał Wolski, Frank Castaneda – Steve Kapuadi, Paweł Wszołek, Jurgen Celhaka, omas Pekhart.

Radomiak: Albert Posiadała, Jan Grzesik (79 – Damian Jakubik), Raphael Rossi, Mike Cestor, Dawid Abramowicz, Edi Semedo (79 – Leandro), Luizao, Michał Kaput (79 – Christos Donis), Rafał Wolski (71 – Leonardo Rocha), Frank Castaneda (57 – Lisandro Semedo), Pedro Henrique.

Legia: Kacper Tobiasz, Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Jurgen Celhaka (65 – Juergen Elitim), Gil Dias, Josue (87 – Maciej Rosołek), Blaz Kramer (65 – Tomas Pekhart), Marc Gual (73 – Ernest Muci).

Przed Legią dwa bardzo ważne spotkania w najbliższym tygodniu. Najpierw w czwartek, 9 listopada „Wojskowi” zmierzą się w meczu Ligi Konferencji Europy z HSK Zrinjskim Mostarem, a w niedzielę, 12 listopada wrócą do zmagań PKO Bank Polski Ekstraklasy. O godz. 17:30 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej legioniści podejmą Lecha Poznań.