Legia z awansem

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z KuPS Kuopio w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy UEFA, jednak dzięki wygranej w pierwszym meczu 1:0 stołeczny klub awansował do III rundy, gdzie zagra przeciwko Atromitos Ateny.

Sylwia Fiutkowska/fot. pxhere

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom zbyt dużo emocji i toczyła się raczej w sennej aurze. Przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze, jednak nie potrafili wyprowadzić skutecznej akcji, natomiast w grze Legionistów panował chaos i niedociągnięcia. Zarówno podania jak i strzały były niedokładne. Pierwsza odsłona zakończyła się dwiema nieskutecznymi akcjami Finów.

Pierwszą ładna akcję kibice Legii obejrzeli dopiero w 51. minucie spotkania. Po prostopadłym podaniu Dominika Nagya, Sandro Kulenović wyszedł oko w oko z bramkarzem KuPS, lecz trafił jedynie w boczną siatkę. Swoją szansę mieli też gospodarze jednak Rangel uderzył nad poprzeczką. W 75. minucie kolejną okazję zamrnował Sandro Kulenović, który ponownie był sam na sam z bramkarzem. Niesamowitym rajdem popisał się Issa Thiaw, jednak jego indywidualna akcja nie przyniosła rezultatu. Po upadku w polu karnym Gruzina Gvilii sędzia podyktował jedenastkę dla Legii. Po raz trzeci swoją sznasę miał Kulenović, który ponownie zmarnował okazję. Jego strzał wybił bramkarz gospodarzy. Groźnie dla Legii zrobiło się w 90. minucie spotkania, kiedy do bramki trafił Rangel. Gol jednak nie został uznany, gdyż Brazylijczyk znalazł się na pozycji spalonej. W ostatnich sekundach napastnik próbował strzelić z przewrotki, ale jego strzał został zablokowany. Mecz zakończył się remisem.

KuPS Kuopio - Legia Warszawa 0:0 (0:0)

KuPS: Virtanen - Manga, Diallo, Soldo, Murillo - Saxman (Purje 76’), Ayarna, Thiaw (Ngueukam 89’) - Niskanen, Rangel, Pennanen

Legia Warszawa: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Remy (Lewczuk 65’), Rocha - Gvilia, Martins - Novikovas, Carlitos (Antolić 61’), Nagy ( Jodłowiec 91’) - Kulenović