mobile
REKLAMA

Legijna zbiórka krwi

Mieszkańcy stolicy oddawali krew na terenie stadionu Legii z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Adam Kutryba
Legijna zbiórka krwi

Krwiodawcy to cisi bohaterowie dnia codziennego. Niektórym z nich w niesieniu pomocy nie przeszkadza nawet mróz. Właśnie tacy ludzie stawili się o dziewiątej rano przy Łazienkowskiej i dzielili niezwykłym darem, podczas zbiórki zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści" we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Przez pięć godzin na ochotników czekały trzy czerwone autobusy – mobilne punkty poboru krwi, dzięki którym mimo dużej liczby krwiodawców udało się uniknąć stosunkowo dużych kolejek.

Akcji towarzyszyły zróżnicowane atrakcje i wydarzenia poboczne. Przede wszystkim w związku ze świętem 1 marca honorowi dawcy otrzymywali zminiaturyzowaną replikę ryngrafu należącego do por. Franciszka Majewskiego. Dodatkowo każdy mógł zajrzeć na miniwystawę artefaktów militarnych i przedmiotów codziennego użytku, pochodzących z przedwojennej Warszawy. Prowadzono również zbiórkę książek i zabawek na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a ciekawym dodatkiem był pokazowy trening rugby kobiet.

Ci, którzy zdecydowali się oddać krew, oprócz wcześniej wspomnianego ryngrafu otrzymywali także solidny posiłek regeneracyjny – żurek, bigos, pączki i soki. Na wsparciu dla organizmu się jednak nie skończyło, bo innego typu nagrodę dla krwiodawców przygotował stołeczny klub. Dzięki temu każdy krwiodawca otrzymał pamiątkowe podziękowanie za udział w akcji i bilet na mecz Legia Warszawa – Pogoń Szczecin.

Akcja okazała się dużym sukcesem, bowiem do oddania krwi zgłosiło się 257 osób, spośród których krew oddały ostatecznie aż 224 osoby! Warszawiacy mogą być z siebie dumni. Kolejna zbiórka niebawem,  a o jej szczegółach będzie można dowiedzieć się z Facebooka „Krewkich Legionistów”.

Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda