mobile
REKLAMA

Letnie treningi gry w tenisa w Parku Pięciu Sióstr

13 sierpnia ruszają pierwsze zajęcia nauki podstaw gry w tenisa dla dzieci i młodzieży. Począwszy od tego dnia w dwie kolejne soboty treningi, rozpoczynać się będą o 16.00. Obowiązują zapisy 20 min przed rozpoczęciem zajęć, które są w pełni bezpłatne.

Informacja prasowa
Letnie treningi gry w tenisa w Parku Pięciu Sióstr

Tenis to jedna z gier, której historia sięga czasów starożytnych. Współczesny tenis narodził się w XIX stuleciu. Pod koniec tego wieku zaczęły kiełkować turnieje wielkoszlemowe. Jedynie Australian Open powstał nieco później, bo w 1905 r. Z całą pewnością tenis jest jednym z najbardziej popularnych sportów. Jego swoista majestatyczność przypisała mu status elitarnego, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił już teraz. Zwycięstwa Igi Świątek na turnieju Rolanda Garrosa sprawiły, że w naszym kraju ten sport przybrał znacznie na swojej popularności.

              Idąc za tym trendem oraz niezmiennie chęcią promowania sportu i zdrowego trybu życia Pani Irena Parzych Radna Dzielnicy Ochota oraz nauczycielka wychowania fizycznego zainicjowała rozpoczęcie krótkiej serii zajęć, które mają za zadanie przybliżyć ten szlachetny sport. Dzięki wsparciu Burmistrz Dzielnicy Ochota Dorocie Stegience oraz Rady i Zarządu, już 13 sierpnia ruszy pierwsza lekcja z tego cyklu. Następne odbędą się w kolejne soboty tj. 20 oraz 27 sierpnia. Start wszystkich zajęć przewidywany jest na godzinę 16.00, a ich koniec na 17.30. Prowadzącym będzie Pan Ryszard Gadomski. Miejscem spotkań będzie Park Pięciu Sióstr (dawniej zachodni) przy ściance obok boiska do piłki koszykowej. Jeśli nie macie własnego sprzętu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestniczyć w zajęciach, bowiem organizatorzy go zapewniają. Jedyny wymóg to strój sportowy oraz przyjście 20 minut przed rozpoczęciem zajęć. Wtedy odbędą się zapisy. Pamiętajcie, że jeśli wasze pociechy nie są jeszcze pełnoletnie, a chciałyby wziąć udział w lekcjach, to musicie przyjść z nimi lub z podpisaną zgodą na wzięcie udziału w zajęciach. Jeśli macie swoją rakietę, to oczywiście możecie wziąć ją ze sobą.

              Bardzo nas cieszy, że Dzielnica Ochota dba o swoich młodych amatorów sportu. Mamy nadzieję, że dla wielu z uczestników te zajęcia okażą się cennym doświadczeniem, a nawet będą początkiem przygody z tenisem. Życzymy przyjemnie spędzonego czasu i przyłączamy się do zaproszenia.

fot.materiał prasowy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda