mobile
REKLAMA

Lewitująca ławka na Żoliborzu

Kolejny, po „Ślizgu” Maurycego Gomulickiego, „Szczelinie” Łukasza Jastrubczaka i „Splendor Solis” Jakuba Woynarowskiego, a zarazem ostatni zrealizowany w ramach projektu Asocjacje betonowy obiekt pojawi się niebawem przy nadwiślańskich bulwarach na Żoliborzu.

TAGI
Lewitująca ławka na Żoliborzu

„Ikar” projektu architekta Jana Sukiennika to lewitująca – podparta na „niewidzialnych” lustrzanych nóżkach ławeczka. Uroku dodaje jej przeskalowanie, które sprawia, że nawet najwyższy dorosły powróci na niej do czasów dzieciństwa. Ławeczka, położona na małym wzniesieniu, jest znakomitym punktem do obserwowania upływu wody w rzece przy jednoczesnym dyndaniu nogami.

Siedzisko wykonane z betonu jest odlewem prostopadłościennego kloca drewna, wykorzystanego w szalunku. Faktura słojów, sęków i włókien została przeniesiona na powierzchnię betonową.

Odsłonięcie ławki nastąpi już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, o godzinie 12:00 przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2.

Czym jest projekt Asocjacje? To seria realizacji artystyczno-architektonicznych, stanowiących z jednej strony obiekty rzeźbiarskie, z drugiej – funkcjonalne obiekty małej architektury. Wykorzystanie betonu jako materiału i przestrzeni parkowych jako miejsca realizacji odnosi się do częstej charakterystyki Warszawy jako miasta szarości i zieleni. Interwencje artystyczne stwarzające impuls dla odbiorcy w przestrzeni bogatej w treść, bujnej, naturalnej, obliczone są na wywołanie wrażenia wynikającego z połączenia dwóch elementów: natury i kultury.

Organizatorem projektu jest Fundacja Bęc Zmiana.

Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od m. st. Warszawy we współpracy z biurem Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nadbrzeża Wisły oraz dzielnicą Żoliborz.


 

mat. prasowe

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda